VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

DOTAZ

Otázka 3.3.2018     Pes

DOBRÝ DEN! PROSIL BYCH O RADU. BYL JSEM S PEJSKEM NA PROCHÁZCE A NĚKDE SI ROZŘÍZL PEŘINKU NA PACCE. BYL JSEM U VETERINÁŘE PROTOŽE TO HODNĚ KRVÁCELO A TEN ŘEKL ŽE NA ŠITÍ TO NENÍ TAK MU NA TO DAL DEZINFEKČNÍ MAST A ZAVÁZAL, PO ČTYŘECH DNECH JSME ŠLI NA KONTROLU A STÁLE MU TO KRVÁCELO. TAK SE TO ZAVÁZALO ZNOVU A ZA ČTYŘI DNY ZASE. NEVÍM JESTLI JE TENTO POSTUP DOBRÝ PROTOŽE HO TO BOLÍ ASI VÍC JAK PŘED PŘEVAZEM. JEDNÁ SE O JORKŠÍRA 2 ROKY STARÝ.

Veterinář odpovídá Veterina Alciellë PROFIL VETERINÁŘE

Pokud neodpovídá na léčbu asi budete muset zajít jinam nebo si vyžádat razantnější léčbu. Pokud je to horké, opuchá to a bolí to pravděpodobně má zánět a potřebuje antibiotika, pravda je, že šití na polštářcích pacek je komplikované a většinou se zhojí samo bez šití snáze. Další co si nesmíte plést je krvácení , tedy vytékání čerstvé krve z rány a průsak, který je u rozsáhlejších ran nromální a dokonce žádoucí aby se hojily, protože krev dodává ráně živiny a odvádí pryč nečistoty. Pokud by ranka byla zašedlá, bez žilek až bělavá, jde o odumírání tkáně a to je špatně. Držím palce. MVDr. Lenka Čepková

Další zajímavý obsah

Odborník

Potravinová alergie a intolerance u psů: příčiny, projevy a jak najít alergen

Potravní alergie na stravu se u psů a koček objevuje tehdy, krmí-li majitel nevhodným složením delší dobu, může se projevit v jakémkoliv věku vašeho mazlíčka. Z odborných studií bylo zjištěno, že zhruba jedna třetina psů trpících alergií na krmivo, jsou mladí psi do jednoho roku stáří. U koček byl zjištěn průměrný věk výskytu potravní alergie 4–5 let. Přestože převládá domněnka, že hlavní příčinou alergií je strava, není tomu tak. Odhaduje se, že potravní alergie způsobují pouze 10–20 % ze všech alergií vyskytujících se u psů. Potravinová alergie je až na třetím místě, daleko za alergiemi vyvolanými blechami nebo životním prostředím (prach, roztoči, dýchací alergie).

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Kupujeme štěně: jak mu přizpůsobit domácnost, aby si neublížilo

Štěňata mají obrovskou spoustu energie, jsou přirozeně zvídavá a baví je objevovat svět okolo sebe. Díky těmto vlastnostem je s nimi zábava, ale současně tak váš malý společník může snadno přijít k úrazu. Příprava domova na příchod štěněte je v mnoha ohledech podobná zabezpečení domácnosti, ve kterém se pohybuje batole. S následujícími tipy ochráníte své štěně, ale řada těchto rad platí také pro dospělé psy.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?