VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Otrava?

Otázka 26.12.2018     Kočka

Dobrý večer, máme doma 10 měsíčního bengálského kocourka, je asi měsíc po kastraci a byl po operaci v pořádku, ale nedávno, den po Štědrým dnu začal zvracet žlutou pěnu, od té doby nepije a nejí. Veterinář ho musel uspat, jelikož byl dost agresivní a nemohl mu napíchnout kanilu, pichl mu něco do žíly a něco, aby se zavodnil a něco, aby nezvracel. Přestal zvracet a po tom, co se nám doma probudil po anestezii, je už druhý den stále unavený, bez energie zalejzá do stísněných prostorů a stále nejí a nepije, ani uvařené a rozmixované kuřecí maso, po kterém se dříve mohl utlouci. Měli jsme pro rodiče doma dárek bonsaj čínský pepř, stále k ní chtěl lést, jen jednou jsme ho neuhlidali a asi kus listu snědl, ale nejsme si tím jisti, máme strach, že umře.... Předem děkuji za odpověď, Vávrová

Veterinář odpovídá MVDr. Zuzana Richterová PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, paní Vávrová. Ošetřující veterinář má jistě nějaký terapeutický plán, ví, co nejspíše kocourovi je a co je zapotřebí udělat. Měli byste veterináře rozhodně navštívit, jestli kocour není v pořádku. Bez klinického vyšetření a případně dalších vyšetření nemohu stanovit ani orientačně diagnózu, natož prognózu. Určitě s kocourem k veterináři jděte.

Další zajímavý obsah

Odborník

Kočičí astma má podobné příznaky jako u člověka. Jak můžete kočce pomoci?

Kočičí astma neboli felinní alergická bronchitida je chronické zánětlivé onemocnění dolních cest dýchacích. Z důvodu odlišné anatomické struktury průdušek se onemocnění vyskytuje pouze u koček, nikoliv u psů. Nejčastěji postihuje jedince ve věku okolo 5–6 let, ale objevit se může v jakémkoliv věku. Mezi nejčastější plemena trpící astmatem patří domácí krátkosrstá kočka a siamská kočka.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hobby

Zoonózy útočí: 10 nepostradatelných hygienických návyků, když máte doma mazlíčka

Kdy jste naposledy vyměnili své kočce písek v toaletě a psovi pořádně umyli misku? Naše mazlíčky zbožňujeme, proto je také máme, jejich přítomnost s sebou ale přináší navíc bakterie a roztoče, a tedy i vyšší nároky na hygienu. A co teprve tehdy, když máte děti. Čistá domácnost je zdravá domácnost a o domovu se zvířátky to platí dvojnásob. Zoonózy totiž v nečistém prostředí číhají na každém kroku.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?