VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

kočka - blechy - poranění

Otázka 3.8.2017     Kočka

Dobrý den. Prosím o radu - vzali jsme si opuštěné kotě, poraněné, krvácející (zřejmě kousnutín nějakého predátora, v oblasti kořene ocasu, rána na ocásku cca 3cm), krvácení jsme zastavili, ránu jsme dezinfikovali (Wound spray, později Septonex), hojí se ale velmi pomalu. Čím prosím správně (2x denně?) dezinfikovat, a čím by bylo možno hojení urychlit a zabránit mokvání rány ? Poznámka - ránu neobvazujeme. Souběžným problémem jsou u kotěte blechy - chemii se bojíme použít (olizování...) a antiparazitární obojek je až od 6 měsíců věku. Odhadujeme, že jsou mu cca 1-2 měsíce. Jí bez problémů (až moc), chodí na písek, jiné příznaky nemocí zatím nejsou zřetelné (oči, tlamička, kůže, trus - OK). Koupání zatím také nepřichází v úvahu... Co prosím u toho mláděte použít proti těm parazitům ? Děkujeme předem za Vaši odpověď, a přejeme Vám, ať se Vám vše daří ! Jaromír a Zdeňka, Novohradské hory

Veterinář odpovídá Veterinární ordinace ROCOVET PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, na dezinfekci můžete použít jodovou dezinfekci (Betadine), ale musí se naředit 1:10. Pokud rána mokvá a špatně se hojí, bylo by nejvhodnější navštívit veterinárního lékaře, který ránu zkontroluje a zhodnotí celkový stav kotěte, jestli nebudou potřeba antibiotika (kousné rány jsou velmi silně kontaminované bakteriemi), jestli tam nejsou nějaké mechanické nečistoty, které by mohly komplikovat hojení, nebo jestli se nevytvořila kapsa v podkoží. Na blechy teď sami nic nepoužívejte, nejdříve je nutné, aby se rána zahojila a pak teprve můžete aplikovat speciální spot-ony (kapička za krk) určené pro kategorii Vašeho kotěte. Slízání se nemusíte bát, když spot-on nakapete těsně za hlavu mezi lopatky. Některé jsou omezené věkem a jiné váhově, proto se poraďte s veterinárním lékařem, který si Vaše kotě vyšetří a zhodnotí, zda se přípravek proti blechám může použít zároveň s léčbou rány nebo nikoliv. Hezký den. MVDr. Sandra Coufalová DoTh.

Další zajímavý obsah

Na psí a kočičí nervy pomáhá klidný přístup, psycholog nebo přírodní veterinární přípravky

Existují psi a kočky pohodáři a ti, kteří se lekají kdejakého šustnutí, stresují je cesty dopravními prostředky, na výletech zvrací, a že byste je nechali doma o samotě, si můžete nechat tak akorát zdát. Veškerý diskomfort, který vaše zvířátko prožívá a na který špatně reaguje, je pro něj stres. A koneckonců je to stres i pro vás jako pro majitele.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?