CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Chronické zvracení

Otázka 31.7.2018     Kočka

Dobrý den, inspiroval mě článek na zdejším webu (https://www.radaveterinare.cz/kocka/clanky/kdyz-kocka-zvraci-a-ma-zazivaci-potize-muze-to-mit-hned-nekolik-pricin-259) pro napsání mého dotazu. Máme doma kocoura, kastrovaného, narozen v roce 2005, jako asi 6ti měsíčního jsme si ho vzali z útulku. Kocour je větší postavy (asi jako ruská modrá nebo Kartouzská kočka - má i povislé bříško :) ), váha kolem 4,7 kg. Problém je, že nás kocour trpí chronickým zvracením. Nedokáži říct, jak dlouho už, ale počítá se to na roky (tipuji více jak 4 roky). Stravu jsme zkoušeli měnit, ale nemá to vliv. Zkoušeli jsme i kotěcí granule, také bez úspěchu. Kočka zvrací častěji po jídle, není ale výjimkou, kdy spí třeba hodinu, vzbudí se kvůli zvracení a zvrací. Zvratky bývají nenatrávené, většinou zvrací 2-3 po sobě, mnohdy jako třetí jsou již jen sliny. Po zvracení kočka ihned vyhledává potravu. Kočka je čistě domácí, žijící v bytě, květiny nemáme přístupné. Kočka nevrací každý den. Je období, kdy zvrací třikrát denně, poté třeba týden nic. U veterináře jsme byli opakovaně, bylo nám vždy sděleno, že kocour je tlustý, vyžraný, až mu dáme dietu.... Děkuji za váš názor.

Veterinář odpovídá Veterinární ordinace POLNIČKA PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den. U šelem je občasné (max. 1x do týdne) zvracení potravy považováno za normální. Jejich žaludek je uzpůsoben ke snadnému vyzvrácení potravy, pokud je jí buď příliš mnoho (nadměrný rychlý příjem) nebo pokud nějakým způsobem dráždí. Zvracení nesmí být doprovázeno změnami celkového zdravotního stavu (apatie, nechutenství, průjem, hubnutí), zvratky nesmí obsahovat krev, parazity, případně cizí tělesa. Pak je třeba navštívit veterinu. Po zvracení je vhodné dát 12 hodin hladovku. Příčinou zvracení Vašeho kocoura může být cokoliv od jednoduše "slabého" žaludku, přes zbavování se chuchvalců chlupů (trichobezoáry - častý problém domácích koček, lze řešit speciálními krmnými doplňky), až po počínající orgánové postižení. Vzhledem k věku v úvahu připadá zejména onemocnění ledvin, které by bylo vhodné vyloučit celkovým vyšetřením a vyšetřením krve. S pozdravem Jan Havránek

Další zajímavý obsah

Bezpečné prázdniny: jak v pohodě cestovat se psem či kočkou

Pokud máte domácí mazlíčky, pak víte, že ať už se vydáváte na cestu za prací nebo odpočinkem, čelíte rozhodnutí, jestli ho vezmete s sebou, nebo ho svěříte do péče rodině, přátelům či zvířecímu hotelu. U většiny majitelů vyhrává možnost mít ho u sebe, a tak jsme pro vás připravili následující tipy, které vám pomohou se na cestu s vaším zvířecím miláčkem připravit.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Jak kočce čistit zuby

Vaší kočce byste měli zuby čistit už kotěcího věku. Je to rituál, který by měl být nedílnou součástí všech povinností, které vůči vašemu čtyřnohému příteli máte. Předejte tak problémům s dutinou ústní jako jsou záněty dásní, zápach až případné vypadávání zubů.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?