VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Vykousaná srst

Otázka 20.12.2017     Pes

Dobrý den, našeho pejska stále něco trápilo jelikož si vykousávala srst na hřbetu, byli jsme s ní u veterináře ten nám řekl že je to nedostatkem jódu a dal prášky. Teď v tom stále pokračuje avšak si myslíme že je to kvůli blechám a koupeme ji dvakrát týdně avšak to stále nepomáhá a tak potřebujeme poradit. Děkuji.

Veterinář odpovídá Veterinární ordinace POLNIČKA PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, v tomto případě si troufnu říct i jen podle fotografie, že zřejmě půjde o problém s blechami. I když blechy přímo na psu nenajdete, vodítkem je nález blešího trusu. Přirovnává se k zrnkům máku a kde je trus, musí být i blecha. Koupáním sice populaci blech omezíte, protože je ze psa vymyjete, ale nezabráníte v nástupu novým. Blechy totiž kladou vajíčka do prostředí (pelech, pohovka, koberec, podestýlka), kde prodělávají larvální vývoj a nové dospělé blechy okamžitě hledají vhodného hostitele. Vývoj blechy trvá podle druhu 2 - 4 týdny. Jedna blecha naklade několik stovek vajíček. Nestačí tedy bojovat s dospělci, ale je třeba přerušit jejich vývojový cyklus. To je možné jedině opakovanou aplikací antiparazitik, která působí na zvířeti i v prostředí. S jejich výběrem Vám pomůže veterinář. Současně je třeba řešit pejska. Bleší kousnutí způsobuje svědění, škrábáním a vykusováním si pes kůži poraní a zanese do ní bakteriální infekci, u některých jedinců se může vyvinout alergická reakce na bleší sliny, která způsobuje svědění i po zbavení se blech. Většinou je zapotřebí nasadit kombinaci antibiotik (na infekci) a antipruritik (proti svědění) a doplnit léčbu o lokální ošetření (šampony, apod.). Tolik k blechám, nemohu ale vyloučit jinou příčinu svědění. To už vyžaduje klinické vyšetření. S pozdravem Jan Havránek

Další zajímavý obsah

Odborník

9 přírodních léčebných kúr pro vašeho psa

Když je vašemu psovi zle, jako první byste měli volat veterináře. Zdánlivě zanedbatelné příznaky jsou někdy projevem vážnějšího zdravotního problému, na který domácí léčba nezabere, nebo dokonce napáchá víc škody než užitku. Pokud ale psa trápí jen maličkost, třeba suchá kůže nebo mírně podrážděný žaludek, domácí léčivé prostředky mohou pomoci.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?