VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Názor na operaci

Otázka 17.2.2017     Pes

Dobrý den, má fena nyní 6let, prodělala před 2 roky pyothorax kdy léčba trvala cca půl roku, antb.a kortikody. Teď půl roku léčení kožních problémů opět antb.a kortikoidy protože jen antb.nezabiraly. Na obojí od několika veterinářů byla odpověď selhavani imun.systému. Nyní i přes léčbu kortikoidy byl zjištěn nádor na prstu zadní končetiny a nabídnuto jeho chirurgické odstranění. Znala bych ráda názor dalšího odborníka. Zda by psa doporučil operovat i přes všechny ty příznaky, ze kterych alespoň mne laikovi vyplývá, že něco je špatně a pejsek má s největší pravděpodobností rakovinu a tedy operací nádoru by se objevil buď další závažný problém nebo jen prodloužil život o pár měsíců. Nechci aby pes poslední dny, týdny trávil jen v ordinaci a nějakou rekonvalescencí po operaci, místo procházek se svojí smečkou které by mu mohli ještě chvíli zprijemňovat život a poté se s pejskem rozloučit a nechat ho ve spánku odejít až bude viditelná bolest a začínající utrpení. Pes v tuto chvíli běhá, skáče, bez známek jakekoliv bolesti. Případně informaci jaké tlumící léky pejskovi podávat pokud bude znát mírná bolest.

Veterinář odpovídá A-Z VET: VETERINÁRNÍ KLINIKA KLÁNOVICE PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, píšete: "mne laikovi vyplývá, že něco je špatně a pejsek má s největší pravděpodobností rakovinu". Na základě pocitů a odhadů však nelze stavět diagnózu a ani doporučit terapii. Pokud máte pochybnosti o správném diagnostickém či terapeutickém postupu svého veterináře, požádejte jej o konzultaci s jiným kolegou, nejlépe specialistou na danou problematiku - ve vašem případě nejspíše onkologem. Dnes již existují kliniky, které zaměstnávají především specialisty a ve spolupráci s prvoliniovými veterináři řeší ty nejsložitější případy. V Praze je to především klinika Jaggy Praha (www.jaggypraha.cz). S pozdravem, MVDr. Tomáš Vlach, www.AZVET.cz

Další zajímavý obsah

Hobby

Čipování psů a koček. Věděli jste, že zvíře musíte ještě registrovat? Jinak ho nenajdete, když se ztratí

Při čipování veterinář vpichuje pod kůži psa či kočky milimetrový mikročip s jedinečným číselným kódem, který slouží k dohledání zvířete, když se ztratí. Očipováním to ale teprve začíná, dalším krokem je zápis do evidence jedné ze dvou institucí - bez něj je mikročip v podstatě k ničemu a zvíře je nedohledatelné.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Jak zastavit průjem a zvracení u psa

Průjem i zvracení jsou velmi častým problémem u psů. Zejména proto, že někteří doslova sežerou, na co přijdou. Někteří mohou ale průjmem trpět v důsledku važných zdravotních problémů a vyžadují pozornost hlavně tehdy, pokud se potíže dostavují pravidelně nebo alespoň velmi často.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?