VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Kýla u štěněte.

Otázka 2.5.2017     Pes

Dobrý den, máme štěně hovawart s PP ještě u fenky a už má kýlu. Je mu sedm týdnů. Kdy je vhodné nechat operovat?Jestli už teď, dokud je u mamky, nebo až dorazí k nám do nového domova? Kýla je malinká, je možnost, že sama vymizí? A hlavně jestli je kýla opravdu dědičná, jak se všude píše, bude potom tato naše fenečka vhodná k chovu? moc děkuji za radu... P. Zechelová

Veterinář odpovídá Veterina Kadaň PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, ano, může sama zmizet, podpořit to můžete masírováním - "zatlačováním" dané oblasti, případně se používá metoda mince - drobná mince se nalepí na kýlu, aby ji držela v zatlačené pozici, osobně jsem to nikdy nezkoušela, ale zkusit to můžete. Čekáme obvykle než má štěně dokončené vakcinační schéma a pokud nemá kýla tendenci se ztratit, kolem půl roku věku operujeme. Odstranit se dá pochopitelně i později. Ano, pokud se jí kýla nezatáhne, není dobré,aby měla štěňátka, pokud se jednalo o kýlu vrozenou, dědičnou. Existuje i kýla tzv. posttraumatická, pokud např. po porodu byl fenou nebo asistentkou nešetrně přetnut, neadekvátně ošetřen pupeční provazec, tato forma pochopitelně dědičná není.

Další zajímavý obsah

Odborník

Očkování psů: jaká jsou povinná a doporučená očkování?

Se štěňátkem, které jste si právě donesli z útulku nebo od chovatele, se starším psem nebo s vrhem štěňat, které se u vás doma narodily, zkrátka vás s pejskem čeká očkování u veterináře. Proč ale psa očkovat, proti čemu a jak často? Článek přináší přehledný souhrn očkování psů podle nejaktuálnějších doporučení Světové asociace veterinárních lékařů malých zvířat (WSAVA).

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Kupujeme štěně: jak mu přizpůsobit domácnost, aby si neublížilo

Štěňata mají obrovskou spoustu energie, jsou přirozeně zvídavá a baví je objevovat svět okolo sebe. Díky těmto vlastnostem je s nimi zábava, ale současně tak váš malý společník může snadno přijít k úrazu. Příprava domova na příchod štěněte je v mnoha ohledech podobná zabezpečení domácnosti, ve kterém se pohybuje batole. S následujícími tipy ochráníte své štěně, ale řada těchto rad platí také pro dospělé psy.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?