VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Nevysvětlitelné občasné motání

Otázka 9.4.2023     Kočka

Dobrý den, mám doma již 18. rok kastrovaného kocoura. Naposledy v roce 2022 byl proveden krevní rozbor, který dopadl ve všech ohledech v pořádku. Kocour je pouze doma a na svůj věk nevypadá, je velmi aktivní, hravý, jídlo nevynechává a pravidelně pije. Srst má pěknou, zuby mu čistím ob den, takže jsou také v dobrém stavu. Minulý týden kolem 2. hodiny ráno jsem slyšel větši ránu, po rozsvícení jsem zjistil, že kocour kulhal a motal se. Říkal jsem si, že asi špatně dopadl, nicméně chvilku byl skutečně mimo. Stal jakoby napružený s ocasem téměř rovným, na okolí nereagoval. Pár okamžiků na to ho tento stav přešel a fungoval jako by se nic nestalo. Týden na to, tj. dnes jsem ho přistihl, že ji něco snědl ze stolu a opět se motal. V tomto stavu si došel na záchod na velkou, zahrabal a vylezl a opět byl v pořádku. Spíše to vypadalo, že se toho lekl tak byl víc přítulný, ale hravý tak jako obvykle. Nic jiného u něj nepozoruji. Je nějáký nápad, čím by toto mohlo být způsobeno? Děkuji

Veterinář odpovídá MVDr. Jaroslav Jančík: Veterinární ošetřovna Praha 9 PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den. V tak vysokém věku, to může být porucha prokrvení, vysokého tlaku apod.Je zapotřebí navštívit veterináře a provést celkové vyšetření srdce /EKG.,sonogr.srdce. klín.vysetr. /.S pozdravem MVDr Jančík.

Další zajímavý obsah

Škrábe vaše kočka po nábytku? Zde je 9 tipů, jak ji to odnaučit

Vaše sladká kočička dokáže být pěkná šelma. Škrábání je jedním ze základních kočičích instinktů. Ve volné přírodě si tak mimo jiné označují svá teritoria a odstraňují odumřelé buňky z drápů. Proti škrábání je potřeba včas zasáhnout. Pokud se vám nepodaří odnaučit ji to na sto procent, jistě tento zlozvyk dokážete výrazně zmírnit trpělivým a láskyplným přístupem.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Nejčastější stomatologické problémy psů a koček, 1. část

Zuby zvířat mají obecně více funkcí než zuby lidské. Především masožravci je používají k chytání, držení, nošení, kousání, drcení a dalšímu mechanickému zpracování potravy. Kromě žvýkacích funkcí jsou zuby rovněž používány k obraně, útoku i při rozmnožovacím chování. Zuby dočasné jsou později vyměněny za zuby trvalé, přetrvávající po celý život.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?