VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

neurologická příčina poškoyení peristaltiky střev

Otázka 4.10.2023     Kočka

Dobrý den, máme 7 let starého kocoura po napadení patrně asi psem. Kocour byl pokousán na zadku a došlo k přerušení ocasu až u kořene. Dnes na základě rentgenu bylo zjištěno, že se kocour nedostatečně vyprazdňuje, dochází k hromadění stolice i moči, která patrně odtéká jen přetlakem. Paní doktorka navrhla, že mu zkusí dát klistýr a poté bude dostávat tabletky na posílení činnosti střevních stěn. Sama ale tomu nedává příliš velkou naději nedává. Dle ní, je tento neurologický problém neřešitelný. Proto píšu sem, abych získal nějáký další nezávislý názor. Předem děkuji za odpověď.

Veterinář odpovídá MVDr. Karolína Štoselová PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, bohužel tohle se stává poměrně často. Nemůžu hodnotit na dálku, ale u nás 99% takto koček funguje dál. Je potřeba se o něho starat a dám mu čs. Otok okolo páteře je velký, nervům chvíli trvá, než se dají dohromady. Nejlépe ho zavřít do vetsi klece. Chce to dávat naředěné (vodou) konzervy, takové, aby byli "nabušené" (nejlépe i s vlákninou) a přitom chutné. Případně přidávat PODLE SITUACE i laktulosu. Přidávat itoprid, prášek na podporu peristaltiky. Případně se naučit po pomáhat doma vylučovat.Hlídat i močení, případně zavést na nějakou dobu katetr do močového měchyre (děla se to bezne například i stražených kočiček nebo u těch, které nemohou močit) a vymenovat sáčky. Dávat léky od bolesti otoku - meloxikam, gabapentin apod.... Pokud je ocas "mrtvý", tak ho amputovat. Do 14 dní uvidíte, že je to 100 a 1. Chce to čas. Držte se.

Další zajímavý obsah

Odborník

Jak se připravit na návštěvu veteriny?

Spolupráce veterináře a klienta je jedním ze zásadních bodů léčby a vzájemné porozumění, je obrovským krokem na cestě k úspěšné terapii. Jako autorka článku musím přeci jen trochu více stát na straně těch v bílých, zelených nebo modrých pláštích. Z této pozice vám i lépe přiblížím, proč ta komunikace někdy tolik vázne.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hobby

Co potřebuje koťátko, když si ho přinesete domů

Vzpomínáte si ještě, kdy jste si přinesli tu malou, chlupatou, roztomilou kuličku domů? Přestože jsou kočky celkem nenáročná domácí zvířata, většina lidí se jim snaží poskytnout o nejlepší od krmiva po pelíšek. Pokud s chovem kočičky teprve začínáte, možná se vám bude hodit pár tipů, jak se na příchod ochmýřené radosti připravit a co jí poskytnout.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Osiřelé kotě z pohledu veterináře. Co vás čeká?

Do veterinárních ordinací velmi často přicházejí lidé, kteří v ruce svírají malý chlupatý uzlíček a neví, co s ním. Vzhledem k vysoké plodnosti nekastrovaných koček, které mívají potomky alespoň dvakrát za rok, nejsou opuštěná koťata výjimkou. Nejčastěji kočičí matky umírají následkem autonehod, infekčních onemocnění nebo komplikovaného porodu.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?