VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Náš kocour nejí

Otázka 24.10.2023     Kočka

Dobrý den, už si nevíme rady co dělat nebo kam jet, tak nás napadlo napsat i sem. Náš kocour ze dne na den přestal jíst. Měl načervenalé patro, boláčky a podrážděný žaludek. Nasadila se antibiotika a dávala se glukóza kapačkou. Pak se to nějak zlepšilo začal pomalu sám jíst sice málo ale jedl. No a pak jsem tam zase jeli na kontrolu a zhoršilo se to, má to oteklé, a fialové.. Opravdu nevíme co by to mohli být. Krev měl v pořádku na Fip, Felv negativní.. Děkuji za odpověď. Ještě přidávám fotografii, sice není kvalitní, ale aspoň něco.

Veterinář odpovídá MVDr. Karolína Štoselová PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, bohužel bych vám velmi ráda poradila, ale na fotce nevidím nic špatného - to fialové jsou cévy. Jak se chová? Jak dlouho nejí? Jde k jídlu a dal by si a nejde to nebo vůbec ani nepřijde? Jak vypadalo sono střev, žaludku, slinivky, žlučníku? fPLI (slinivka) se dělalo? Zvrací? Má průjem? Kdy byl odčervený? Je čistě domácí / venkovní/ oboje? Je vakcinovaný? Pokud nejí 3 dny, musí se nasadit taková dokrmovací sonda (do nosánku) a dokrmovat - ale velmi opatrně, musí se to vypočítat, protože pokud nežere delší dobu, tak se kočkám uvolní tuk z perifeie do jater a ty to nestíhají zpracovat, ztuční játra (lipidoza jater) a je mu ještě hur.... Mirataz jste zkoušeli? probiotika fortifloru sáčky? Vyloučila bych nejdřív zánet slinivky, žlučníku.... (nemusí mít zvýšený bílé krvinky). Odkud jste?

Další zajímavý obsah

Odborník

Onemocnění psů a koček přenášená klíšťaty v Česku a zahraničí

První věc, kterou byste vždy měli sdělit svému veterináři je, zda byl pes v zahraničí a kde. Z pohledu infekce onemocněním přenášeném klíšťaty, je to velmi zásadní informace. Pokud pes do zahraničí necestoval, ale cestoval na jižní Moravu, sdělte to, prosím, také. Moravu pochopitelně nepovažujeme za zahraničí, bohužel ale, někteří, donedávna „exotičtí“ parazité, ji pomalu také pojímají za vlastní a to z důvodu vyšších průměrných teplot.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Nebezpečná onemocnění koček: FIP, FIV, FeLV. Víte o nich všechno?

Chov koček, které mají volně přístup ven a mohou běhat po okolí, s sebou přináší mnohá rizika. Mimo domov na kočku číhá spousta nebezpečí – vedle kol automobilů, kočičích rivalů a rváčů a zlých lidí jsou to i nebezpečné a pro kočku smrtelné virové infekce. Patří mezi ně infekční peritonitida koček, virová imunodeficience a felinní virová leukémie.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?