VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Kočka zvracela žlutozelenou tekutinu.

Otázka 15.2.2018     Kočka

Dobrý den, dnes mi uhynul kocour ,věk 8 měsíců. Večer vyzvracel hodně žlutozelené tekutiny, myslela jsem že to jsou žaludeční šťávy,nejspíš mu něco nesedlo, občas to kočky dělají, tak jsem tomu nepřikládala žádnou váhu. Vlezl si do pelíšku a spal,ráno jsem přišla s práce a byly tam zase zvratky stejné barvy ale kocour chodil,choval se celkem normálně, jen oči měl trochu červené. Odpoledne jsem sním chtěla jet na veterinu. V poledne chtěl jít ven,tak jsem mu otevřela dveře, vyšel ven vyvrátil se na bok a bylo po něm,natahoval se ,dodělával. Když jsem ho zvedla vytékala s něho ta žlutá voda. Přišlo mi jako by v něm něco prasklo a zalilo ho. Nemohl se něčím otrávit? Děkuji za odpověď.

Veterinář odpovídá MVDr. Zuzana Bernatíková PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý večer, podle popisu došlo zřejmě k srdečnímu selhání. Na otravu to nevypadá. Velmi často potkáváme u mladých koček projev onemocnění FIP (felinní infekční peritonitida), původcem onemocnění jsou kmeny viru z čeledi Coronaviridae. Nakažení koronavirem probíhá obvykle bez jakýchkoliv příznaků. Případně se může objevit mírné onemocnění horních cest dýchacích, a některé kočky mohou mít střevní potíže, jako je průjem. FIP je onemocnění, které se může projevovat naprosto nespecificky, a až do finálního stádia nemusí být vůbec zřejmé, že se jedná o toto onemocnění. Mezi takové příznaky patří například nechutenství, ztráta hmotnosti, deprese, zhoršení kvality srsti, apatie, horečka, únava. Existují dvě formy FIP - tzv. suchá, neefuzivní a vlhká, efuzivní. Efuzivní forma FIP se projevuje výpotkem v dutině břišní a někdy v dutině hrudní. V některých případech se tekutina hromadí v hrudním koši, v důsledku čehož dochází ke zhoršení dýchání a ke zhoršení funkčnosti srdce. Onemocnění je smrtelné. Je mně moc líto Vaší ztráty kocourka, ale bez pitvy jsou to z mé strany pouze domněnky. Hezký večer.

Další zajímavý obsah

První pomoc

První pomoc: poranění drápu nebo paspárku

Poranění packy, polštářků a drápů patří k nejčastějším zvířecím zraněním. Zvíře si poraní dráp nejčastěji při hře, na vycházkách v kamenitém terénu nebo když hrabě na zahradě. Poranění drápu není život ohrožující stav, je to však nepříjemný a většinou krvavý zážitek pro vás i vaše mazlíčka.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?