VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Ascites u kočky

Otázka 5.12.2020     Kočka

Dobrý den, moc prosím o Váš názor. Kocour (11 let, kastrát, od věku 6 let diabetik) – zvětšené břicho, snížená chuť k jídlu, na RTG zjištěna tekutina v břiše, sono potvrdilo, odebrán vzorek tekutiny (nebyla zánětlivá, ani FIP), příčina nezjištěna, nešlo toho moc vidět. Dostal furon. Krevní testy v pořádku. Na druhý den ráno – furon vůbec žádný efekt, přestal žrát a nepil. V analgosedaci odsátí tekutiny z břicha – přes 200 ml, sono bylo v pořádku – srdce, játra, ledviny, střeva prostě vše, příčina nezjištěna. Dostal znovu furon, ATB, kortikoidy. Doma na něj sedativa účinkovala až dlouho do večera, jíst vůbec nechtěl, dala jsem mu trochu vody stříkačkou, velmi se tomu ale bránil. Trochu se prošel a snažil se někam schovat, zalezl do skříně, neměl zájem o nikoho. Ležel, dýchal v pořádku. V noci zemřel. Proč?? Jaká mohla být příčina – dle testů vše v pořádku, tekutina byla odsáta. Co byste doporučili v tomto případě udělat navíc nebo jinak? Foto ráno před odsátím tekutiny z břicha. Předem děkuji za odpověď.

Veterinář odpovídá Veterinární ordinace POLNIČKA PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den. Po vyloučení mnoha diagnóz mohlo být příčinou břišní vodnatelnosti chronické srdeční selhání. Při odsátí velkého množství tekutiny mohlo dojít k hypovolemickému šoku, který zapříčinil oběhové selhání. Je to ale pouhý dohad, příčinu smrti by Vám řekla pouze pitva. Postup diagnostiky a léčby nelze hodnotit bez znalosti celého případu a klinického vyšetření zvířete. S pozdravem, Jan Havránek

Další zajímavý obsah

Hobby

Čipování psů a koček. Věděli jste, že zvíře musíte ještě registrovat? Jinak ho nenajdete, když se ztratí

Při čipování veterinář vpichuje pod kůži psa či kočky milimetrový mikročip s jedinečným číselným kódem, který slouží k dohledání zvířete, když se ztratí. Očipováním to ale teprve začíná, dalším krokem je zápis do evidence jedné ze dvou institucí - bez něj je mikročip v podstatě k ničemu a zvíře je nedohledatelné.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Antiparazitika pro kočku či psa. Jak si správně vybrat?

Dnes máme široký výběr antiparazitárních preparátů působících proti blechám a klíšťatům. Tito parazité dokáží psa i kočku pořádně potrápit. Kromě toho, že sají krev, mohou být zdrojem přenosných onemocnění a přenašečem vnitřních parazitů, mohou na ně vznikat velmi nepříjemné alergické reakce. Každá forma má své klady i zápory.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?