VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Zvracení žluči

Otázka 28.6.2023     Kočka

Dobrý den, Mám téměř dvouletého kocoura a už dlouhou dobu trpí zvracení žluči - jednou do týdně. V pondělí jsem byla s ním opět na veterině a provedli jsme odběr krve, který už byl v pořádku (před měsícem měl zvýšené hodnoty Moncytes 0,83 a Eosinophils 0,14 - nyní hodnoty Monocytes 0.38 a Eosinophils 0,18). Vyšetření moči rovněž v pořádku. Sono, které bylo provedeno před 8 měsíci bez nálezu. Stolice pevná, bez problémů. Kocour normálně žere, hraje si běhá - je sice pravda, že by mohl shodit nyní 6,5 kg na bengálského kocoura (ideálně by podle mého měl mít 6 kg). Kocourovi je ponechán přístup ke krmivu stále(je pravda, že se nenažere, když nejsem doma a nevidí mě.) a měla jsem ho na Gastrogranulích (stejný výsledek jako u normálních). Jediné co zastavilo na 3 měsíce zvracení byl Veraflox, pak do března nezvracel. Podán také Helicit - ale jakmile byl po dvou týdnech vysezen zvracení se vrátilo, akorát kocour přibral. Předem děkuji za odpověd

Veterinář odpovídá MVDr. Jaroslav Jančík: Veterinární ošetřovna Praha 9 PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den. Provedli jste také biochemické vyšetření krve? Může se jednat o podráždění v oblasti slinivky, žlučníku a jater.Trva to poměrně dlouhou dobu, než se to vrátí do normálního stavu. Zkuste kombinaci Regavetu a Probiovetu.S pozdravem MVDr Jančík.

Reakce od tazatele

Dobrý den, P.s. Regavet a probiovet, jsem zkoušela - nepomohlo. nyní jsme dostali ještě výsledky podobnějšího rozboru krve, a rozbor ukázal zvýšené hodnoty kyseliny listové viz. 77 nmol/L a vitaminu B12 viz. 1937 pmol/l. Také jsem v prosinci bojovali s infekcí tritrichomasis a z toho důvodu byl podán Veraflox, který zvracení zastavil. Myslíte, že by mohl mít infekci zpátky?

Reakce od veterináře

Dobrý den. Je to možné. Podráždění v oblasti slinivky, žlučníku a tenk.streva trvá poměrně dlouhou dobu a je častá recivida. S pozdravem MVDr Jančík.

Další zajímavý obsah

Bezpečné prázdniny: jak v pohodě cestovat se psem či kočkou

Pokud máte domácí mazlíčky, pak víte, že ať už se vydáváte na cestu za prací nebo odpočinkem, čelíte rozhodnutí, jestli ho vezmete s sebou, nebo ho svěříte do péče rodině, přátelům či zvířecímu hotelu. U většiny majitelů vyhrává možnost mít ho u sebe, a tak jsme pro vás připravili následující tipy, které vám pomohou se na cestu s vaším zvířecím miláčkem připravit.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?