VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Znenadani se kočka bojí místnosti

Otázka 13.1.2021     Kočka

Dobry den, kočičku mám víc než osm let a žijeme v našem druhém bydlení. ( První tři roky strávila jinde) Po dvou letech v tomto bytě jsem kočičce udělala v koupelně její "oázu klidu". Krom toalety tam také měla mističky s vodou, jídlem a mlsky . Hlavně měla v koupelně svoje pelíšky na kterých měla můj starý župan, aby se ji dobře spalo. UDělala jsem to proto, že dokud spala se mnou v místnosti, tak v noci vyváděla - škrábala mi knihy, zrcadlo, škrabadlo , běhala a chtěla si hrát... Na "koupelnový" režim na spaní si zvykla a zalíbil se jí. Během dne si chodila lehnout do pelíšku taky a večer mě lanařila dat ji ňamku a pomazlit ji v pelíšku... Jak říkám - oblíbené místo. Problém nastal před Vánoci a já ho nedokážu pochopit. NIC se u nás doma nepřihlodilo. Žádný nový člen, žádná velká změna. ( jednou změnou v koupelně je vyměněný knoflík u toalety pro splachování, ale to mi příjde jako pitomost) . Kočička když má jít do koupelny je naježená, syčí, bojí se, poškrábala mě do krve, klepala se mi v náručí a pořád zírala do určitých dvou míst. S partnerem jsme prohledali kompletně celou koupělnu několikrát, ale vůbec nic "fyzického" jsme nenašli . V zoufalstvi jsem zašla tak daleko, že jsem na internetu vyčetla, že kočky mohou vidět "mrtvé". a ve stejném období nám umřel v domě soused. (problém je, že to bylo o dvě patra vedle a tento dům má 16 pater... ) no i přesto jsem zkusili nějaky ritual pro očistu místnosti a energie, který samozřejmě taky nezabral.... Stalo se t před Vánoci.. od té doby jsme se trochu posunuli, kočička dokáže jít do předsíně (kam jsem ji přemístila toaletu) ale do koupelny prostě nechce ani když jsme tam s partnerem oba a mám ji třeba na rukou... NEdokážu si vysvětlit tu změnu chování a čeho se vlastně bojí. Jakmile tento strach začal, změnila se ji povaha . PRvní dva týdny se odmítala s náma mazlit, bála se i vlastního stínu ( u krmění jsem za ní musela sedět na zemi, aby se vůbec najedla jak se pořád otáčela a hleděla kamsi,. S toaletou to bylo stejné, musela sem sedět na zemi, aby se cítila bezpečně, jinak proště třeba den na toaletu vůbec nešla...) Teď jsme ve fázi, kdy se sice "leká" , ale méně.. Mazlí se se mnou, spí na mě, ale pořád z ní jde hrozně divná energie... Taková negativní ... Upřímně jsem prohledala na internetu každý odkaz, ale s ničím takovým sem se u nikoho nesetkala a vážně si nevím rady, jak situaci řeišt. Můžete mi, moc prosím , dát nějakou radu ?? Chci abychom se s partnerem po měsici zase dokázali v klidu vyspat, ale nechci, aby se moje kočička nějak trápila.. Velice Vám předem děkuji za jakoukoliv reakci. :-)

Veterinář odpovídá Veterina PAPRSEK - MVDr. František Svozil PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, Nejsme si jisti, že je to pravý dotaz pro veterináře. My většinou řešíme fyzické příčiny a bolesti. Můžeme vám poradit pro kočičku feromony pro kočky do zásuvky, ať ji to po bytě voni a uklidňuje. Mate pravdu v tom, že zvířata obecne lépe vnímají i nehmotného části našich životů a různé energie, ale bohužel v tomhle oboru nemůžeme poskytnout žádnou radu. Nemáme zkušenosti s vykurovanim nebo domlouvanim jiným entitám:( hodně štěstí

Reakce od tazatele

Dobry Večer, myslela jsem to tak, zda nemůže být nějaká příčina v kočičce, že by se najednou začala bát místnosti... nějaká zdravotní ... Jak říkáte vykuřování a podobné věci zkošuet nebudeme, protože se vyjímají logice a racionalitě. Radila jsem se s našim veterinářem, ale na nic jsme nepřišli . Vyzkoušíme tedy feromony a snad bude zase vše v pořádku. Děkuji.

Reakce od veterináře

Zdravotní obtíže bychom v tomto případě skoro vyloučili, protože to není celková změna chování zvířete, ale změna reakce na konkrétní podnět.

Další zajímavý obsah

První pomoc

První pomoc: když psa nebo kočku bodne hmyz

Bodnutí hmyzem patří zejména v létě mezi nejčastější poranění. Dochází k němu zpravidla při zájmu zvířete o zmíněný hmyz, když ho chytá ho do tlamy a nebo strká hlavu do hnízda. Pokud dospělé zvíře netrpí alergií a dostane žihadlo jinam než na některé z citlivých míst, pocítí bolest, ale nic vážného to s velkou pravděpodobností nebude. Jindy je však potřeba mít se na pozoru.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Jak se připravit na návštěvu veteriny?

Spolupráce veterináře a klienta je jedním ze zásadních bodů léčby a vzájemné porozumění, je obrovským krokem na cestě k úspěšné terapii. Jako autorka článku musím přeci jen trochu více stát na straně těch v bílých, zelených nebo modrých pláštích. Z této pozice vám i lépe přiblížím, proč ta komunikace někdy tolik vázne.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?