VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Zbarvení stolice u psa

Otázka 10.5.2018     Pes

Dobrý den, ráda bych se zeptala na stolici mé feny, zda se mám nějak znepokojovat a jít na veterinu nebo je vše v pořádku. Mám fenku jorkšírského teriéra, které je jeden rok a krmím ji vařenou rýží s vařeným králíkem nebo vařeným krůtím. Občas ji dám borůvky, okurku, maliny, jahody.. - je mi jasné, že když ji dám nějakou takovouhle stravu, tak se barva stolice změní. Mě ale zajímá jaká je vlastně ta správná barva. Stalo se totiž, že i když jsem fence nedala žádný pamlsek, ani ovoce nebo zeleninu, tak její stolice byla čokoládově hnědá a teď posledních pár dní byla světle hnědá, možná až lehce nažloutlá.. Například včera byla na stolici 3x, dnes 2x a jsou dny, kdy jde pouze jednou... Stolice ale drží tvar, když ji sbírám a je měkkčí, není ani moc tvrdá ani tekutá nebo tak měkká, že by se nedala sebrat. Takže teď jsem trochu rozhozená, zda je vše v pořádku nebo bych se měla nějak znepokojovat. Fenku krmím pravidelně 4x denně v menších dávkách. Chová se jinak normálně, obvykle. Je veselá a hravá. Budu moc ráda, za Vaši odpověď. Děkuji Vám moc a přeji hezký den. Kateřina Bezděkovská

Veterinář odpovídá A-Z VET: VETERINÁRNÍ KLINIKA KLÁNOVICE PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, konzistence a barva stolice a frekvence kálení odpovídají způsobu, jakým krmíte a není třeba se znepokojovat. Doporučil bych ale vyšetřit krev na vitamíny a mikroprvky (laboratoře to nabízejí většinou jako BARF profil), abyste zjistila, zda fenečce v krmení některé podstatné složky nechybí. S pozdravem, MVDr. Tomáš Vlach, www.AZVET.cz.

Další zajímavý obsah

Hobby

9 psích kožních problémů: jak je poznat a řešit

Kožní problémy patří mezi nejčastější důvody, proč psi končí v ordinaci veterináře. Špatný stav psí kůže může mít celou řadu příčin, od vnějších parazitů, jako jsou blechy a roztoči, až po alergie a závažné endokrinní poruchy. Zatímco kožní onemocnění některých psů lze léčit doma, jakékoli zhoršení kožního problému nebo problém, který přetrvává déle než jeden nebo dva týdny bez zlepšení, je již důvodem, proč se obrátit na svého veterináře.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

První pomoc

První pomoc: poranění drápu nebo paspárku

Poranění packy, polštářků a drápů patří k nejčastějším zvířecím zraněním. Zvíře si poraní dráp nejčastěji při hře, na vycházkách v kamenitém terénu nebo když hrabě na zahradě. Poranění drápu není život ohrožující stav, je to však nepříjemný a většinou krvavý zážitek pro vás i vaše mazlíčka.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?