VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

ONLINE
PORADNA

Co se suchozemskou želvou během dovolené?

6.7.2017   

Chovatel

Jak zabezpečit želvičku během dovolené, řeší každý její majitel. Pokud jedete jen na pár dní, pak můžete želvu nechat v její ubikaci a pouze upravit prostředí tak, aby želva pár dní vydržela bez vás. Vždyť v přírodě také nejí a nepije každý den.

Venkovní výběh

Jestliže máte to štěstí, že je vaše želva převážně venku, pak máte vyhráno. Želva musí mít k dispozici místo, kam se schová v době, kdy je vedro, jsou bouřky a počasí je méně příznivé. Z výběhu odstraňte zbytky potravy, u nichž hrozí, že začnou hnít. Rozhodně nedávejte želvě misku plnou zralého ovoce před vašim odjezdem. Ovoce začne uhnívat a navíc láká vosy a včely a určitě byste neradi, aby vaše želva spolkla vosu. Do výběhu dejte pouze bylinky (jitrocel, pampelišku, jetel a jiné), seno patří do boudy – zajistíte tak, že nezmokne a bude tedy čerstvé. Nezapomeňte na vodu. Do misky umístěte kameny, aby se želva neutopila, pokud by se převrátila na záda. Ideální je také želvu před odjezdem vykoupat. Dostatečně se napije a vyprázdní.

Balkónový výběh

Stejná pravidla platí i pro balkónový výběh. Pokud je však balkónový výběh pod střechou, je nutné pořádně podestýlku zalít, aby zůstala alespoň pár dní vlhká. Důležité je také umístit úkryt tak, aby na něj nepražilo slunce. Spousta balkónových výběhů je na slunci celý den a hodně majitelů želv je při nepříznivém počasí schovává do terária. Pokud nemáte boudu, kam se může želva před sluncem schovat, pak ji tam raději přesuňte.

Terárium

Jestliže máte želvičku pouze v domácím teráriu, pak bude nejlepší vypnout výhřevnou žárovku a nechat svítit pouze UV zářivku. Nejlépe se spínačem. Pár dní želvě "chladnější" prostředí vadit nebude. Navíc v letních dnech bývají teploty v bytě hodně vysoké.

Pokud se chystáte na delší dovolenou, je nejlepší oslovit někoho blízkého, kdo se vám o želvičku postará a alespoň jednou za tři dny želvu zkontroluje a nakrmí čerstvou potravou.

Jak se vám článek líbil?

Hodnocení čtenářů: 78% (hlasů: 14)

Témata

Autor článku

6.7.2017

NAPOSLEDY PŘEČTENÉ ČLÁNKY

Odborník

Kokcidióza u králíků: základem proti onemocnění je hygiena

Králíci jsou domácím zvířetem, které lze poměrně snadno chovat v malochovech pro maso. Bílé králičí maso obsahuje v porovnání s ostatními domácími zvířaty nejméně cholesterolu. Také má větší podíl bílkovin, minerálních látek a vitamínů. Je lehce stravitelné a vhodné pro dietní režim. Ovšem, v poslední době se stali králíci častěji domácími mazlíčky než producenti masa. V obou případech chov králíků má své úskalí a setkáváme se zde s různorodými chorobami.

Odborník

Chová se váš pejsek podivně? Pak možná trpí úzkostmi a potřebuje pomoct

Pokud jste někdy sami zažili úzkostný stav, víte, že kombinace nervozity a stresu může být nezvladatelná, až ochromující. Úzkost se bohužel netýká jen lidí, ale i mazlíčků, a stejně jako u lidí také u psů dosahuje různých úrovní a různě se projevuje. Proto často přichází na pomoc veterinář nebo jiný odborník na chování psů.

Hobby

Odkud se vzalo morče: jeho původ a příbuzenstvo

Morče domácí patří do řádu hlodavců. V zoologickém systému tvoří specificky vymezenou a na druhy bohatou skupinu s názvem morčatovití. Původně morčata pocházejí ze Střední a Jižní Ameriky, do Evropy se dostala v 16. století, kde byla velmi vzácná. Pro chov se vybírali klidní jedinci, z nichž lidé vychovali první domácí zvířata.

Odborník

Nejčastější stomatologické problémy psů a koček, 1. část

Zuby zvířat mají obecně více funkcí než zuby lidské. Především masožravci je používají k chytání, držení, nošení, kousání, drcení a dalšímu mechanickému zpracování potravy. Kromě žvýkacích funkcí jsou zuby rovněž používány k obraně, útoku i při rozmnožovacím chování. Zuby dočasné jsou později vyměněny za zuby trvalé, přetrvávající po celý život.

7 důvodů, proč váš pes nebo kočka tloustne

Váš mazlíček má nadváhu a vy jako svědomití majitelé jste udělali všechna opatření, aby zhubnul – upravili jste mu jídelníček, chodíte častěji a na delší procházky, a přesto se stav nelepší. Dokonce se zdá, že ještě přibírá? Pokud věc neřeší ani dieta, ani pohyb, tak je problém někde jinde.

ZOBRAZIT DALŠÍ ČLÁNKY
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?