VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Pes má lupy

Otázka 18.4.2017     Pes

Již rok se snažím o likvidací lupů u našeho psa. Dokonce jsem mu koupila lososový olej. Snažím se vyčesávat lupy ze srsti, ale stále se jich nemůžeme zbavit . Blechy nikdy neměl, koupu ho zřídka, dávám tabletky na odčervení, strava vařená + granule, je to malý kříženec jezevčíka. Žije s námi v bytě.

Veterinář odpovídá Veterina Kadaň PROFIL VETERINÁŘE

Dobry den, vas dotaz dnes presunuli od kolegu ke mne. Doporucuji pridavat cca dva mesice pripravek Giom Biotin (tbl nebo sypky prasek),pripadne od jine znacjy - Canvit, VetExpert, proste kvalitni vitaminy na srst, zejmena pokud pes rovnez hodne a dlouhodobe pousti srst, pripadne olej Dermafit forte misto lososoveho,ten je mnohem ucinnejsi. Urcite zmenit znacku granuli, pokud nedavate superpremiove, tak na ne prejit, idealne radeji jeste nechat u veterinare vymacknout analni zlazky a vysetrit srst psa na roztoce Cheyletielly, tzv. "pochodujici lupy", zejmena jestli se pes drbe. Pokud nic z toho nepomuze, tak vysetrit krev minimalne na hladinu hormonu stitne zlazy.

Další zajímavý obsah

Kloubní výživa pro psy, 1. díl: kdy a proč klouby psa řešit

Přinesli jste si domů roztomilé štěňátko a těšíte se, jak spolu budete zažívat krásné chvilky. Ze štěňátka se postupně stane váš parťák, a vy si spolu budete užívat dlouhé procházky sluncem prozářenou krajinou… Prostě idylka. Aby tato idylka trvala co nejdelší dobu, je potřeba tomu jít trochu naproti a nic nenechat náhodě. O své tělo se taky staráme, když nás něco bolí, snažíme se to řešit. Pes má tu smůlu, že neumí o své bolesti mluvit. Proto v některých případech poznáme, že je něco špatně až pozdě.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hobby

9 psích kožních problémů: jak je poznat a řešit

Kožní problémy patří mezi nejčastější důvody, proč psi končí v ordinaci veterináře. Špatný stav psí kůže může mít celou řadu příčin, od vnějších parazitů, jako jsou blechy a roztoči, až po alergie a závažné endokrinní poruchy. Zatímco kožní onemocnění některých psů lze léčit doma, jakékoli zhoršení kožního problému nebo problém, který přetrvává déle než jeden nebo dva týdny bez zlepšení, je již důvodem, proč se obrátit na svého veterináře.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

První pomoc

První pomoc: pokousání, poškrábání nebo zhmoždění jiným zvířetem

Rána kousnutím (vulnus morsum) může být podobná ráně bodné, zhmožděnině nebo tržné ráně. Často u ní dochází k infekci a špatnému hojení rány. Zuby zvířat mají na svém povrchu vrstvu zubního plaku, která je plná bakterií. Při kousnutí tyto bakterie kontaminují porušenou kůži a měkké tkáně napadeného zvířete a dochází k rychlému rozvoji zánětu, který může skončit i otravou krve neboli sepsí.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?