VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

pes a zažívací problémy

Otázka 11.2.2017     Pes

Dobrý den, máme francouzského buldočka, psa, 6.5 let. V poslední době cca 2 měsíce má lehčí zažívací potíže. Před tím byl nemocný, bral antibiotika, může to souviset ? Krmíme hlavně granulemi, používáme stále stejnou značku. Ten problém je v tom, že mívá řidší stolici. Když jsme nasadili dietu proti průjmu, situace se zlepšila. Po návratu k běžnému krmení je to chvíli dobré, chvíli horší. Jinak pes nemá žádné potíže. Když porovnám situaci např. před rokem, stále to není takové, jako dříve.

Veterinář odpovídá Veterina Kadaň PROFIL VETERINÁŘE

Donry den, ano, po lecbe antibiotiky muze byt narusena prirozena mikroflora strev. Doporucila bych kuru probiotiky, lepe psimi, ale i lidska mohou pomoci, nekdy pomuze i poctivy bily jogurt. Idealni je ovsem pripravek primo pro psy a to tzv.symbiotikum,tzn.,ze krome pro- obsahuje i pre-biotika, coz je vlastne potrava, rustove faktory pro probioticke bakterie. Ty se tudiz po rozpusteni kapsle nebo tabletky velmi rychle namnozi a urychli regeneraci traveni. Uzivala bych dva tri tydny, pokud se konzistence nesrovna, uvazujte o zmene krmeni na jinou znacku nebo alespon kategorii, muze jiz vyhovovat spise rada senior, rovnez bych opakovala odcerveni i pokud bylo provedeno nedavno. Nedavejte pamlsky, o kterych nevite, z ceho jsou a samozrejme zadne krmeni od stolu.

Další zajímavý obsah

Odborník

Jak si porozumět s veterinářem?

Pokud vlastníte nebo se chystáte pořídit si domácí zvíře, do vašeho života s ním více či méně vstoupí také veterinární lékaři. Aby vám prostředí veterinárních ordinací nenahánělo hrůzu, abyste chodili na veterinu pokud možno rádi a především aby vám a vašemu zvířeti veterinární péče přinášela pokud možno jen samé benefity, je tu seriál článků o porozumění si s veterinářem.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Na psí a kočičí nervy pomáhá klidný přístup, psycholog nebo přírodní veterinární přípravky

Existují psi a kočky pohodáři a ti, kteří se lekají kdejakého šustnutí, stresují je cesty dopravními prostředky, na výletech zvrací, a že byste je nechali doma o samotě, si můžete nechat tak akorát zdát. Veškerý diskomfort, který vaše zvířátko prožívá a na který špatně reaguje, je pro něj stres. A koneckonců je to stres i pro vás jako pro majitele.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?