VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

péče o jizvy

Otázka 27.1.2017     Pes

Dobrý den, naší fence před měsícem odstranil veterinář operativně otlaky na loktech. Nyní má poměrně velké plošné jizvy bez srsti a já mám obavu, že se jí otlaky na těchto de fakto nechráněných místech rychle obnoví. Jak správně pečovat o jizvy? Podotýkám, že má několik měkkých pelíšku doma i na zahradě, ale s oblibou si lehne třeba na dlažbu, tomu nejsme schopni zabránit.

Veterinář odpovídá Veterinární ordinace: MVDr. Libor Okřina PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, otlaky na loktech u velkých plemen psů jsou normální. Pravděpodobně se na stejných místech vytvoří znovu. Pokud nejsou otlaky sekundárně infikované není nutné je odstraňovat. Pacienta jsem neviděl a je možné že se vůbec nejednalo o otlaky jak uvádíte, ale o burzitidu- zánět váčků obsahujících tekutinu, které chrání loketní klouby. Ty je možné v případě zánětu chirurgicky odstranit. Rány po těchto zákrocích se obvykle hůře hojí a může dojít i k opožděnému zhojení. Nejlepší prevence je samozřejmě měkká podložka na ležení. Znovu opakuji že pokud jsem pacienta před zákrokem neviděl tak nemohu odpovědět zcela přesně.

Další zajímavý obsah

Odborník

Onemocnění psů a koček přenášená klíšťaty v Česku a zahraničí

První věc, kterou byste vždy měli sdělit svému veterináři je, zda byl pes v zahraničí a kde. Z pohledu infekce onemocněním přenášeném klíšťaty, je to velmi zásadní informace. Pokud pes do zahraničí necestoval, ale cestoval na jižní Moravu, sdělte to, prosím, také. Moravu pochopitelně nepovažujeme za zahraničí, bohužel ale, někteří, donedávna „exotičtí“ parazité, ji pomalu také pojímají za vlastní a to z důvodu vyšších průměrných teplot.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hobby

Paměť vašeho psa: zjistěte, jak je na tom pomocí jednoduchého testu

Přemýšleli jste někdy o tom, jakou má váš pes paměť a jak funguje? Všichni víme, že si pejsek umí zapamatovat kdejakou lumpárnu a naopak při tréninku dělá, že to či ono zapomněl. Psí a lidská paměť funguje rozdílně. Lidé si uchovávají vzpomínky jako živé obrazy. Podle studií si psi obrazy nevytváří, ale mají takzvané „otisky“ událostí, kde hrají roli zvuky, pohyby a pachy. Otestujte si, jak je na tom váš pejsek!

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?