VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

opakované otoky u psa

Otázka 15.7.2019     Pes

Dobrý den, mám 1,5 letou fenku ČSV a pozoruji již cca půl roku, že má otoky na různých místech hlavy. Jednou je to okolo očí, nebo jen jednoho, jindy je to na čumáku a minulý týden polovina jazyka první den, druhá polovina jazyka společně s jedním okem druhý den. Vypadá to jako alergie, veterináře jsme navštívili a o alergii hovořil. Dostala injekci a na jeden den byl klid. Nyní je to zpět. Veterinář doporučil léky, nicméně já bych ráda znala příčinu a pokusila se ji odstranit. Fenka méně jí, ale váhu neztrácí. Respektive drží se na 31 - 29 kg. Dohledávali jsme možné jedovaté rostliny u nás na dvorku a ty rizikové jsme odstranili. Spává na dvorku v boudě nebo doma v kleci na polštáři. V boudě měla dříve slámu, kterou měla ráda, ale po cca týdnu spaní začala otékat. Tak jsme to odstranili, nicméně menší otoky stále má. Doma na polštáři předevčírem otekla také - i přesto, že na něm již 14 spávala bez reakce. Tak jsem celou klec vyčistila, polštář vysála a reakce je opět menší, nicméně stále je. Dávám jí granule Wolf of wilderness (od mala jsem změnila pouze příchuť z jehněčí na rybí) Občas dostane prasečí ucho nebo Dental stix a také pamlsky. Někdy dostane sýr, občas kus sušenky. Venku občas sežere koňský nebo kravský trus, když ji neuhlídám (v blízkém okolí jsou pastviny a občas při procházce na volno uteče do ohrady). Je venku od 2 do 4 hodiny denně na aktivní procházce, běháme spolu apod. Doma máme Britskou krátkosrstou kočku, přemýšlela jsem, zda to nemůže být reakce na její srst. Ráda bych znala možnosti, co doma prohlédnout a případně zda to nemůže být například psychickým strádáním nebo stresem. Narodila se nám holčička, ke které se chová velmi submisivně. Moc děkuji za rady a pro jistotu posílám pár fotografií. Monika van Rooij.

Veterinář odpovídá MVDr. Jaroslav Jančík: Veterinární ošetřovna Praha 9 PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den.Navštívil bych odborné pracoviště, kde by vaší feně provedli veškerá podrobná vyšetření / klin.vyšetř.,vyšetř.krve, moče...To je základní standard a dle výsledků , můžeme začít uvažovat, zda-li je to na alerg.podkladě nebo také vůbec ne.S pozdravem MVDr Jančík.

Reakce od tazatele

Dobrý den, pane doktore. Děkuji za zprávu. Zajdeme na vyšetření. Přeji hezký den. Monika van Rooij

Další zajímavý obsah

Nepodceňujte péči o zuby vašeho čtyřnohého parťáka!

Možná si říkáte, jaká péče o zuby psů a koček? Tolik let se jim o zuby nikdo nestaral a teď najednou by se mělo začít? Mezi chovateli stále panuje přesvědčení, že zvířecí chrup má dobrou samočistící schopnost a není tedy potřeba o něj dále pečovat. Ale nezapomínejme, že složení a struktura potravy psů a koček se za posledních 50 let výrazně změnila.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?