VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Chování psa

Otázka 7.1.2019     Pes

Dobrý den, máme celkem 3 pejsky. Dvě fenky (dvouletá kříženka dobrmana s dogou Connie a osmiměsíční boder kolie Mia) a jednoho psa (zlatý retrívr Falco 10let). Až donedávna spolu vycházeli výborně. Mia začala 20.12.18 poprvé hárat a cca měsíc před tím začala na Connie, která je kastrovaná (máme jí z útulku a bylo to podmínkou adopční smlouvy), útočit. Vše se hodně zhoršilo v době hárání, holky už vůbec nemůžou být spolu, Mia Connie nesnese, musíme je držet odděleně. Connie je hrozně hodná, Mie by neublížila. Můžete nám poradit, co máme dělat? Co je příčinou? Moc děkuji, Novotná.

Veterinář odpovídá Veterina Kadaň PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, vaše fenka Mia je dominantní a nebude jednoduché si s tím poradit. Projevilo se to v době dospívání, v době velkých hormonálních změn. Někdy k úpravě chování fence pomůžou štěňata, pokud toto zkusit není pro vás akceptovatelné, tak bych doporučila Miu také vykastrovat, vyhnete se tím přiostření vztahů v době hárání. Je každopádně potřeba trpělivě,ale důsledně vychovávat Miu a nedovolit jí agresivní chování vůči Connie. Naučit a odnaučit se dá cokoli,ale je to běh na dlouhou trať.

Další zajímavý obsah

Odborník

Nejčastější stomatologické problémy psů a koček, 1. část

Zuby zvířat mají obecně více funkcí než zuby lidské. Především masožravci je používají k chytání, držení, nošení, kousání, drcení a dalšímu mechanickému zpracování potravy. Kromě žvýkacích funkcí jsou zuby rovněž používány k obraně, útoku i při rozmnožovacím chování. Zuby dočasné jsou později vyměněny za zuby trvalé, přetrvávající po celý život.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Kloubní výživa pro psy, 1. díl: kdy a proč klouby psa řešit

Přinesli jste si domů roztomilé štěňátko a těšíte se, jak spolu budete zažívat krásné chvilky. Ze štěňátka se postupně stane váš parťák, a vy si spolu budete užívat dlouhé procházky sluncem prozářenou krajinou… Prostě idylka. Aby tato idylka trvala co nejdelší dobu, je potřeba tomu jít trochu naproti a nic nenechat náhodě. O své tělo se taky staráme, když nás něco bolí, snažíme se to řešit. Pes má tu smůlu, že neumí o své bolesti mluvit. Proto v některých případech poznáme, že je něco špatně až pozdě.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?