VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

ONLINE
PORADNA

5 tipů, jak naučit psa zvyknout si na jízdu v autě

14.7.2017   

Ne každý pes má rád otevřenou cestu a vítr ve tváři. Pro některé představuje jízda autem velkého strašáka. Pokud se pejsek bojí a nerozumí tomu, co se děje, může se dostavit nevolnost, nadměrné slinění, třes a dokonce zvracení. Sami tyhle problémy možná dobře znáte.

Proč je psovi v autě špatně

Někteří psi trpí poruchou vnějšího ucha, což způsobuje problémy při rychlejším pohybu. V těchto případech většinou veterinář předepisuje lék, který pejskovi pomůže. Většina psů ale trpí nevolností prostě kvůli přehnané reakci na neznámé a stresující prostředí. Ať už se pejsek bojí uzavřeného prostoru, nekontrolovaného pohybu nebo hluku během jízdy, existuje několik způsobů, jak mu pobyt v autě ulehčit.

1. Nechte psa si na auto zvyknout

Představte mazlíčkovi auto jako další místo k hraní. Přiveďte psa do nenastartovaného auta. Mějte u sebe dobroty, s pejskem mluvte, buďte pozitivní a klidní. Když toto cvičení několikrát zopakujete, můžete mu v autě podávat i jídlo. Pokud pes do auta nechce ani vstoupit, začněte tím, že mu budete podávat krmení a dobroty v těsné blízkosti auta.

2. Zkuste nastartovat

Pokud jste se dostali přes první krok, zkuste stejný postup, jen s nastartovaným motorem. Pokaždé u sebe mějte odměnu. Pokud se pejsek bojí, buďte připraveni ujistit ho, že je vše v pořádku. Buďte trpěliví a dbejte na psychický stav pejska i po tomto cvičení.

3. Rozjeďte se

Pokud jste úspěšně absolvovali krok číslo dvě, zkuste se s autem pomalu rozjet. Stačí vždy kousek, třeba jen vyjet z garáže a zase zajet. Neustále pejska chvalte a odměňujte. Nakonec se mu v autě jistě zalíbí, když tam dostává tolik pohlazení a dobrůtek.

4. Krátký výlet

Zkuste s pejskem například objet blok. V každém případě zůstávejte klidní a pejska po každém cvičení odměňte. Postupně můžete ujetou vzdálenost zvětšovat, dokud se zvíře v autě úplně neuklidní. Pokud se vám zdá, že pro psa není jízda autem stále úplně komfortní, doporučujeme vzít si na pomoc přírodní přípravky a doplňky stravy, mohou to být například Bachovy esence nebo doplňky stravy, které se podávají právě před jízdou autem a jinými náhlými stresovými událostmi, nebo jsou i dlouhodobého charakteru a na pejska mají zklidňující efekt po delší dobu. Tyto přípravky jsou volně prodejné, nepotřebujete k jejich užívání souhlas veterináře. Pokud má však pes opravdu vážné potíže, bude lepší poradit se s veterinářem, který mu předepíše něco silnějšího.

5. Trénink od malička

Rada na závěr: pokud je to možné, zvykejte pejsky na auta už od malička, kdy jsou ještě nebojácní průzkumníci. Psi jsou ideálními cestovními parťáky a péče a čas věnované tréninku se vám při společných dobrodružstvích stokrát vrátí.    

Jak se vám článek líbil?

Hodnocení čtenářů: 73% (hlasů: 20)

Témata

Autor článku

14.7.2017

NAPOSLEDY PŘEČTENÉ ČLÁNKY

Víte, jak se chovat v psím parku? Mini etiketa vám napoví

Kromě parků a hřišť pro děti v poslední době vznikají také parky pro psy. Velká prostranství s vybavením, někde i se cvičištem a tréninkovým centrem. Na takovém místě si váš čtyřnohý přítel zaručeně užije spoustu zábavy.

Hobby

7 důvodů, proč jsou potkani a myšky skvělí mazlíčci

Pokud hledáte neobvyklé domácí zvířátko, které toho má hodně co nabídnout, vyberte si potkana nebo myšku. O těchto malých hlodavcích většinou nepřemýšlíme jako o domácích mazlíčcích, ale každý majitel vám potvrdí, že jsou výbornými společníky. Zde je 7 důvodů, proč si vybrat právě je.

První pomoc

První pomoc: jak na odřeninu poraněného psa

Rozdíl mezi řeznou ránou a odřeninou je, že řezné rány jsou delší, jejich okraje jsou hladké a úhly ostré. Nejhlubší bývají uprostřed. Odřenina je méně hluboká než řezná rána a krvácení, pokud k němu vůbec dojde, je jen minimální. Mírné odřeniny mohou po zahojení zůstat bez následků, hlubší odřeniny však mohou na kůži zanechat jizvu. Traumatičtější odření, které naruší nebo odstraní všechny vrstvy kůže, se nazývá avulze.

ZOBRAZIT DALŠÍ ČLÁNKY
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?