VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

ledviny lék

Otázka 3.11.2017     Kočka

Dobrý den, mám dotaz ohledně svého 13,5 letého kocoura; již asi 11 let je na dietě s močovými cestami, bez jakýchkoliv problémů. V současné době - po testech - se mu v moči objevily "válce", prý se zhošila funkce ledvin. Dostal léky VERAFLOX a FORTEKOR, došlo ke změně diety na Hills K/D, popř. C/D, Renavast. Chtěla jsem se zeptat na lék FORTEKOR, v příbalovém letáku je ale napsáno, že by se neměl užívat při akutním selhávání ledvin. Mohu Vás poprosit o názor? Popř. doporučení, jaký doplnět stravy ještě pořídit? Děkuji a přeji hezký den,

Veterinář odpovídá Veterina Kadaň PROFIL VETERINÁŘE

Dobry den,k posouzeni by bylo nutne znat kompletni vysledky vysetreni krve a moce,ale je pravdepodobne,ze potize jsou chronicke,je to u starsich kocek velmi casty problem. Doporucit by se dal podpurny prostredek DiReNe nebo Pronefra, pravidelny monitoring zdrav.stavu, krve i moce. Pokud nebyl v krvi stanoven parametr SDMA, muzete pozadat jeste o toto vysetreni, ktere zpresni stav ledvin. Dieta je opravdu lepsi ledvinna, znacek je vice, take napr. Vet Life nebo Calibra Renal.

Další zajímavý obsah

Odborník

POZOR: nežádoucí reakce na očkování psů a koček

Nežádoucí reakce na očkování je jakýkoliv vedlejší projev nebo nechtěná změna zdravotního stavu zvířete, nastávající v důsledku aplikace očkovací látky. Očkování je obecně velmi démonizováno, mnohými lidmi zatracováno a je mu přisuzována spousta zcela nesmyslných a nepravdivých důsledků. Pozitiva očkování jsou neoddiskutovatelná, v tomto článku však shrneme jeho nejčastější negativní důsledky. Zaměříme se pouze na případy, kdy je vakcína správně skladovaná a správně aplikovaná, použití nevhodných preparátů nebo aplikace jinam než na určené místo nejsou předmětem tohoto článku.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

První pomoc

První pomoc: pokousání, poškrábání nebo zhmoždění jiným zvířetem

Rána kousnutím (vulnus morsum) může být podobná ráně bodné, zhmožděnině nebo tržné ráně. Často u ní dochází k infekci a špatnému hojení rány. Zuby zvířat mají na svém povrchu vrstvu zubního plaku, která je plná bakterií. Při kousnutí tyto bakterie kontaminují porušenou kůži a měkké tkáně napadeného zvířete a dochází k rychlému rozvoji zánětu, který může skončit i otravou krve neboli sepsí.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?