VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Želva zelenavá nežere

Otázka 12.2.2021     Želvy

Dobrý den, mám 11 letou želvu zelenavou, kterou v zimě nezimuji. Chovám na vlhčeném kokosovém vláknu, v teplé části má cca 35°C, v chladné kolem 20°C. V letních měsících krmím zeleným ze zahrady - pampeliška, jitrocel, jetel, občas pro zpestření mrkev nebo kousek rajčete, okurky. V zimním je to horší, do čínského zelí se pustí s velkou nechutí až když ho dostane třetí den po sobě, jinak dávám suché krmení pro suchozemské želvy (před podáním navlhčím), kedlubnové listy, mrkev, rajče, okurku. Teď je to týden, co mi přestala žrát. Zkusila jsem i jablko (které dostává jen jako pamlsek 2x do roka (Vánoce a "narozeniny"), do toho si párkrát kousla, ale pak o něj ztratila zájem. Krunýř je tvrdý. Apatická není, pohybuje se normálně jako v období kdy žrala - přeleze si pod výhřevnou lampu, tam se i 2 hodiny "sluní", na noc chodí do chladnější části terárka... Může to být jen tím, že nezimuji, nebo mám raději navštívit veterináře? Děkuji za Vaši odpověď.

Veterinář odpovídá MVDr. Kateřina Veselá PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, už se tento stav stal i dříve, že přes zimu méně žrala?

Reakce od tazatele

Ano, spotřebu potravy omezila na zimu vždy, stejně jako trochu aktivitu. Ale nikdy se nestalo, že by týden držela “hladovku”, tento stav nežrat nic vydržela vždy maximálně 1-2dny.

Reakce od veterináře

Dobrý den, je dobré znamení že není apatická, sluní se a normálně se pohybuje. Je možné, že má jen delší období půstu, zkuste jí nabídnout nějaké pro ni chutné krmení a trošku ji teď "podstrojovat". Jakmile začne být i jen trochu apatická tak ji vezměte k veterináři, aby ji prohlédl. Přeji hezký zbytek dne. S pozdravem, MVDr. Kateřina Veselá

Další zajímavý obsah

Odborník

Jak si porozumět s veterinářem?

Pokud vlastníte nebo se chystáte pořídit si domácí zvíře, do vašeho života s ním více či méně vstoupí také veterinární lékaři. Aby vám prostředí veterinárních ordinací nenahánělo hrůzu, abyste chodili na veterinu pokud možno rádi a především aby vám a vašemu zvířeti veterinární péče přinášela pokud možno jen samé benefity, je tu seriál článků o porozumění si s veterinářem.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?