CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Uhynula nám želva

Otázka 16.6.2017     Želvy

Dobrý den, Chtěla by jsem se zeptat. Pred měsícem jsme si koupily zelvicku Testudo Hermanni. Mela rok a merila 5cm a vazila 29g.Meli jsme ji v terariu v panelovem bytě.První dva dny byla jaks taks čilá, jedla pila a poté začala pospavat, prestala jíst , pít a být aktivní. Přes den mela pod vyhrevnou lampou 35, v chladnejsi casti 25 a na noc jsme snizovali na 20st. Spavala v ukrytu,který jsme denně vlhcily. Krmily jsme pampeliškama, a jednou mela granule. Za ten měsíc kakala pouze 3x a naposledy pred 8dny. Byla apaticka, do misky s vodou jsme ji museli dávat. Ještě dnes ráno vylezla z úkrytu kousek od UVB žárovky , přelezla na místo kousek od vyhrevne zarovky, tam chvíli hrabala, pak se poposunula k vyhrevne zarovce a během 5min zastrcila hlavu a uz se nepohnula od té doby. A uz nejeví žádné známky života. Nemohly by jste nám prosím poradit co jsme udělali špatně?Pridávám foto teraria. Dekuji moc.

Veterinář odpovídá MVDr. Zuzana Bernatíková PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý večer. Obávám se, že jste si želvu přinesli již nemocnou a stres z přepravy a nového prostředí jen urychlil, to co by se zřejmě stalo u chovatele po delší době. Mohlo tam být infekční onemocnění nebo nějaká metabolická vada. To Vám z Vašich řádků nedokáži říci, ozřejmila by to pitva. Z oblasti chovatelského jste vše dělali vzorně. Přeju Vám, ať další pokus dopadne dobře miniálně na několik desítek let.

Další zajímavý obsah

Odborník

Jak se připravit na návštěvu veteriny?

Spolupráce veterináře a klienta je jedním ze zásadních bodů léčby a vzájemné porozumění, je obrovským krokem na cestě k úspěšné terapii. Jako autorka článku musím přeci jen trochu více stát na straně těch v bílých, zelených nebo modrých pláštích. Z této pozice vám i lépe přiblížím, proč ta komunikace někdy tolik vázne.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?