CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Úhyn rybek v akváriu

Otázka 29.7.2017     Ryby

Dobrý den,během posledních dvou týdnů mi v akváriu uhynulo asi 6 pavích oček(živorodek) a to bez jakýchkoliv příznaků.Ryby se chovali naprosto normálně ale pak najednou zemřely. V akváriu jsem nedělal žádné změny.Mám 30 l,filtrované,vzduchované akvárium s živými rostlinami a po úhýnu v něm mám 12 živorodek. Ryby krmím dvakrát denně krmivem pro ně určené.Nemohlo by to být překrmováním? A taky chci ještě říct že všechny ryby které zemřely byly dospělé asi půl roku staré,mláďatům se nic nestalo.V akváriu měním 1/3 vody každé dva týdny a vždy přidám i trochu soli.Předem děkuji za odpověď.

Veterinář odpovídá Veterinární ordinace POLNIČKA PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den. Určení příčiny úhynu akvarijních rybek je vždy poměrně složité. Skládá se z vyšetření samotných ryb, nejlépe ještě živých nebo alespoň čerstvě uhynulých. Provádí se mikroskopické a parazitologické vyšetření. Např. stav žaber napoví, jestli je příčinou primárně infekce, nebo porucha z prostředí. Druhou částí je pak posouzení prostředí akvária - stav filtrů, pH vody, prokysličení. Překrmování může mít vliv jak na stav vnitřních orgánů, tak na chemismus prostředí, kdy nestrávené zbytky a nadměrné množství trusu vytváří nevhodné podmínky. Doporučuji nechat rybky vyšetřit veterinářem - specialistou na nemoci ryb. Kontakt Vám případně zašlu na vyžádání. S pozdravem Jan Havránek

Další zajímavý obsah

Odborník

Jak si porozumět s veterinářem?

Pokud vlastníte nebo se chystáte pořídit si domácí zvíře, do vašeho života s ním více či méně vstoupí také veterinární lékaři. Aby vám prostředí veterinárních ordinací nenahánělo hrůzu, abyste chodili na veterinu pokud možno rádi a především aby vám a vašemu zvířeti veterinární péče přinášela pokud možno jen samé benefity, je tu seriál článků o porozumění si s veterinářem.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Jak se připravit na návštěvu veteriny?

Spolupráce veterináře a klienta je jedním ze zásadních bodů léčby a vzájemné porozumění, je obrovským krokem na cestě k úspěšné terapii. Jako autorka článku musím přeci jen trochu více stát na straně těch v bílých, zelených nebo modrých pláštích. Z této pozice vám i lépe přiblížím, proč ta komunikace někdy tolik vázne.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hobby

Vychováváme děti k lásce ke zvířatům: 5 nejlepších mazlíčků do školní třídy

Pro malé i starší školáky je zvířecí mazlíček ve třídě skvělá příležitost, jak se něco dozvědět o zvířatech, o péči o ně a o radosti, kterou přinášejí. Těžko najdete lepší způsob pro děti, jak sledovat životní cyklus zvířete, než mít zvířátko ve třídě a získat zkušenost z první ruky. Sice by se mohlo zdát, že každé zvířátko je vhodné, není to však pravda. Zde je náš seznam nejlepších mazlíčků do školní třídy.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?