CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Úhyn ryb v zahradním jezírku

Otázka 17.12.2017     Ryby

Dobrý den, chovám v zahradním jezírku (především kaprovité) ryby. Po posledním vyčištění a výměně vody v jezírku se během cca dvou týdnů na kaprech a karasech objevil bílý povlak (viz fotografie) a ryby začaly hynout. Štika a plotice, zdá se, chorobou zasaženy nejsou. Můžete prosím poradit? Děkuji předem.

Veterinář odpovídá Veterinární ordinace POLNIČKA PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den. Chov ryb v zahradních jezírcích je velice komplikovaná záležitost, zvlášť jde-li o vícedruhovou obsádku. Kapr na obrázku má výrazně zahleněný povrch těla, což je reakce na problém v prostředí nebo kožní infekci. Situace vyžaduje návštěvu veterináře - specialisty na místě, kdy bude posouzeno celé prostředí a podmínky chovu a odebrány vzorky k vyšetření z ryb živých případně čerstvě uhynulých. Na základě celkového vyšetření jsou potom doporučeny kroky k nápravě stavu a případná léčba ryb. Popisované příznaky jsou nespecifické, příčin může být víc. Pro příklad uvádím např.problémy s prokysličením a pH vody, teplotou vody, průtokem/měněním vody, přeskladnění (moc ryb v příliš malém prostoru), překrmování (kaprovité ryby mají v zimě období klidu), nevhodné krmení, otrava, infekční onemocnění, zejména napadení kožními parazity a plísněmi a další. Jistě chápete, že toto vše se na dálku posoudit nedá. Doporučil bych minimálně vyšetření na kožní parazity. To Vám dokáže zprostředkovat každý veterinář, tedy i nespecializovaný na ryby. S pozdravem Jan Havránek

Další zajímavý obsah

Odborník

Jak si porozumět s veterinářem?

Pokud vlastníte nebo se chystáte pořídit si domácí zvíře, do vašeho života s ním více či méně vstoupí také veterinární lékaři. Aby vám prostředí veterinárních ordinací nenahánělo hrůzu, abyste chodili na veterinu pokud možno rádi a především aby vám a vašemu zvířeti veterinární péče přinášela pokud možno jen samé benefity, je tu seriál článků o porozumění si s veterinářem.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

7 rad, jak nepřekrmit ryby v akváriu

Překrmování akvarijních ryb je jedním z nejčastějších příčin úhynu rybek, znečistění vody, nárůstu řas a přemnožení mikroorganismů, které kazí vodu. Je několik způsobů, jak se problémům vyhnout. Budete mít radost vy i všichni obyvatelé vašeho akvária.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hobby

FOR PETS: jedinečný veletrh pro domácí mazlíčky a jejich majitele

První dubnový víkend bude letňanské výstaviště PVA EXPO PRAHA patřit tradičnímu svátku všech zvířat. Sedmý ročník veletrhu FOR PETS nabídne vše pro čtyřnohé, dvounohé i beznohé domácí mazlíčky. Seznámíte se s novinkami na trhu a zároveň se setkáte s odborníky či zhlédnete ukázky práce se zvířaty. Doprovodný program, který připravuje Nadace na ochranu zvířat, bude i letos pestrý. Veletrh FOR PETS doplní od 6. do 9. dubna 2017 soubor veletrhů pro celou rodinu FOR FAMILY

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?