CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Úhyn ryb v zahradním jezírku

Otázka 17.12.2017     Ryby

Dobrý den, chovám v zahradním jezírku (především kaprovité) ryby. Po posledním vyčištění a výměně vody v jezírku se během cca dvou týdnů na kaprech a karasech objevil bílý povlak (viz fotografie) a ryby začaly hynout. Štika a plotice, zdá se, chorobou zasaženy nejsou. Můžete prosím poradit? Děkuji předem.

Veterinář odpovídá Veterinární ordinace POLNIČKA PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den. Chov ryb v zahradních jezírcích je velice komplikovaná záležitost, zvlášť jde-li o vícedruhovou obsádku. Kapr na obrázku má výrazně zahleněný povrch těla, což je reakce na problém v prostředí nebo kožní infekci. Situace vyžaduje návštěvu veterináře - specialisty na místě, kdy bude posouzeno celé prostředí a podmínky chovu a odebrány vzorky k vyšetření z ryb živých případně čerstvě uhynulých. Na základě celkového vyšetření jsou potom doporučeny kroky k nápravě stavu a případná léčba ryb. Popisované příznaky jsou nespecifické, příčin může být víc. Pro příklad uvádím např.problémy s prokysličením a pH vody, teplotou vody, průtokem/měněním vody, přeskladnění (moc ryb v příliš malém prostoru), překrmování (kaprovité ryby mají v zimě období klidu), nevhodné krmení, otrava, infekční onemocnění, zejména napadení kožními parazity a plísněmi a další. Jistě chápete, že toto vše se na dálku posoudit nedá. Doporučil bych minimálně vyšetření na kožní parazity. To Vám dokáže zprostředkovat každý veterinář, tedy i nespecializovaný na ryby. S pozdravem Jan Havránek

Další zajímavý obsah

Odborník

Jak se připravit na návštěvu veteriny?

Spolupráce veterináře a klienta je jedním ze zásadních bodů léčby a vzájemné porozumění, je obrovským krokem na cestě k úspěšné terapii. Jako autorka článku musím přeci jen trochu více stát na straně těch v bílých, zelených nebo modrých pláštích. Z této pozice vám i lépe přiblížím, proč ta komunikace někdy tolik vázne.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hobby

Vychováváme děti k lásce ke zvířatům: 5 nejlepších mazlíčků do školní třídy

Pro malé i starší školáky je zvířecí mazlíček ve třídě skvělá příležitost, jak se něco dozvědět o zvířatech, o péči o ně a o radosti, kterou přinášejí. Těžko najdete lepší způsob pro děti, jak sledovat životní cyklus zvířete, než mít zvířátko ve třídě a získat zkušenost z první ruky. Sice by se mohlo zdát, že každé zvířátko je vhodné, není to však pravda. Zde je náš seznam nejlepších mazlíčků do školní třídy.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?