CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

spěchá: Závojnatka není schopná normálně plavat

Otázka 14.11.2017     Ryby

Dobrý den, asi před měsícem jsem měla v akváriu nehodu. Hlavu mojí závojnatky vtáhl filtr. Všimhla jsem si toho až ráno a hned jsem filtr vypnula a pomohla jí ven, koupila jsem nový bezpečnější filtr. Měla oči uplně povlečené průhlednou želatinou. Ze začátku byla hodně zmatená, ale postupně se jí oči zlepšovaly. Začala plavat už téměř normálně, ale zdálo se mi, že je čím dál více unavená. Taky hodně často začala plavat k hladině. Čím dál častěji odpočívala u hladiny v rohu akvária. Myslela jsem si, že má možná přece jen trochu požkozený zrak a proto na ní zbude při krmení málo jídla, a tak má málo energie. Před dvěma dny jsem si všimla že odpočívá u dna. Včera totéž, ale při krmení vyplavala nahoru, chvilku plavala a po chvíli zase zpět ke dnu. Dnes mě ale čekal šok. Závojnatka byla u dna a když jsem začala krmit, snažila se plavat nahoru, ale téměř toho nebyla schopná. Plavala všelijak vzhůru nohama a nepřirozeně se převracela. Dostala se k hladině, ale po chvíli se v nepřirozeně zkroucené poloze nechala unášet proudem. Není schopná zůstat břichem dolu déle než pár vteřin. Chuť k jídlu má stále. Jsem si jistá, že čistota vody je v pořádku. Může to být krmením? Moc prosím o radu.. Další věc, která by s tím mohla mít něco společného.. V akvárku mám další 2 závojnatky, které se dneska začaly chovat jako při námluvách. Pronásledují se navzájem a šťouchají do sebe. Neznám pohlaví ani jedné ze závojnatek, tak mě napadlo že možná jí nějak ublížili, ale přijde mi to spíš méně pravděpodobné.. Moc děkuji

Veterinář odpovídá Veterina PAPRSEK - MVDr. František Svozil PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, nejsme specialisti na akvarijní rybky, ale je možné, že jsou to následky toho úrazu co prodělala. Zkuste se obrátit na zkušeného akvaristu zda by vám s tímto problémem dokázal poradit protože možnosti léčení ryb jsou velmi omezené. Jinak z naši “domácí zkušenosti” se zavojnatkami vždy ty zdravé poznali “slabý kus” a sežrali ho:( Hezky den Veterina Paprsek

Další zajímavý obsah

Odborník

Jak si porozumět s veterinářem?

Pokud vlastníte nebo se chystáte pořídit si domácí zvíře, do vašeho života s ním více či méně vstoupí také veterinární lékaři. Aby vám prostředí veterinárních ordinací nenahánělo hrůzu, abyste chodili na veterinu pokud možno rádi a především aby vám a vašemu zvířeti veterinární péče přinášela pokud možno jen samé benefity, je tu seriál článků o porozumění si s veterinářem.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

7 rad, jak nepřekrmit ryby v akváriu

Překrmování akvarijních ryb je jedním z nejčastějších příčin úhynu rybek, znečistění vody, nárůstu řas a přemnožení mikroorganismů, které kazí vodu. Je několik způsobů, jak se problémům vyhnout. Budete mít radost vy i všichni obyvatelé vašeho akvária.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Jak se připravit na návštěvu veteriny?

Spolupráce veterináře a klienta je jedním ze zásadních bodů léčby a vzájemné porozumění, je obrovským krokem na cestě k úspěšné terapii. Jako autorka článku musím přeci jen trochu více stát na straně těch v bílých, zelených nebo modrých pláštích. Z této pozice vám i lépe přiblížím, proč ta komunikace někdy tolik vázne.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?