CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Betta bojovnice - nafouknutá až zježené šupiny

Otázka 5.6.2017     Ryby

Dobrý den, budu vděčná za každou radu. Máme asi 2 roky starého samečka Betty. Je to asi víc jak týden co jsme si všimly, že se začal "nafukovat", dali jsme ho do akvárka zvlášť, ale tam nechtěl žrát. Vrátili jsme ho zpět do velikého akvárka a tam aspoň trochu žere. Jenže nafukování nepřestalo a teď je opravdu hodně nafouklý a my nevíme co s ním. Jak je nafouknutý, tak má zježené šupiny po celém těle. Ale ještě něco dokáže sníst. Víte prosím co s tím, z čeho by to mohlo být? Už jsme z toho zoufalí. Je to asi měsíc co jsme do akvárka přikoupili pár neonek a taky změnili stravu, protože už dlouho nechtěl ztrát ty kuličky pro betty, tak jsme začali s patentky a na těch si rád pochutnával. Je možné, že by to bylo z toho? Ostatní ryby jsou v pohodě. Moc děkuji za každou radu. Děkuji Anna

Veterinář odpovídá Veterinární ordinace POLNIČKA PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, s největší pravděpodobností půjde o střevní parazitózu. Nevisely za ním z konečníku v poslední době dlouhé "nitě" z trusu? Rozhodně bych doporučil odčervení . Neuvádíte, jak dlouho problém trvá, takže si netroufnu říct, jaká je šance na vyléčení. Antiparazitární preparáty (např. s účinnou látkou praziquantel) seženete u většiny veterinářů. S pozdravem Jan Havránek

Další zajímavý obsah

7 rad, jak nepřekrmit ryby v akváriu

Překrmování akvarijních ryb je jedním z nejčastějších příčin úhynu rybek, znečistění vody, nárůstu řas a přemnožení mikroorganismů, které kazí vodu. Je několik způsobů, jak se problémům vyhnout. Budete mít radost vy i všichni obyvatelé vašeho akvária.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Jak správně čistit vodu v akváriu

Pravidelná výměna vody je jedním z nejdůležitějších aspektů zdravého prostředí v akváriu. Pro nádrže s živými rostlinami je nejlepší, měnit vodu každý týden, abychom doplnili hladinu stopových prvků. V neosázeném akváriu bychom měli každý týden zkontrolovat vlastnosti vody příslušnými postupy a podle toho se rozhodnout, zda je potřeba vodu vyměnit, nebo ne.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hobby

Vychováváme děti k lásce ke zvířatům: 5 nejlepších mazlíčků do školní třídy

Pro malé i starší školáky je zvířecí mazlíček ve třídě skvělá příležitost, jak se něco dozvědět o zvířatech, o péči o ně a o radosti, kterou přinášejí. Těžko najdete lepší způsob pro děti, jak sledovat životní cyklus zvířete, než mít zvířátko ve třídě a získat zkušenost z první ruky. Sice by se mohlo zdát, že každé zvířátko je vhodné, není to však pravda. Zde je náš seznam nejlepších mazlíčků do školní třídy.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?