CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

ztráta zraku

Otázka 17.1.2018     Pes

Dobrý den. Máme rotvajlera fenu 8 let. Má bohužel cukrovku, každý den pícháme inzulin 35 jednotek cca půl roku a minulý týden z ničeho nic poránu tak na 2 hodiny zcela oslepla. Poté se pomalu rozkoukala. Druhý den to samé, ale teď už je to o něco lepší. Občas o něco zakopne, ale "vidí". Myslíte, že se to bude zhoršovat, až do úplného oslepnutí? Nebo je nějaká naděje, že se to zlepší? Předem děkuji za odpověď

Veterinář odpovídá Veterina Alciellë PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, tak katarakta je smaozřejmě bohužel běžný průvodní jev cukrovky, to se bohužel děje, nicméně nejsem zcela přesvědčená , že stavy co popisujete jsou stavy "oslepnutí". Jak poznáte že oslepla? motá se? neorientuje se v prostoru? To bych spíše usuzovala na nějaký hypoglykemický či hyperglykemický stav. Jak často kontrolujete správnost hladiny inzulinu odběry krve? Či děláte kontroly pomocí močových papírku? Rozhodně bych se zaměřila na celkový režim, zda tedy sedí hladinky inzulinu, zda má opravdu pravidelný krmný režim při diabetu nezbytný a zda tedy nedochází k nějaké dysbalanci. Kdyby se jednalo o skutečné oslepnutí, nedošlo by ke spravení stavu. Takže zkuste se zamřit na toto, až bude jisté, ež je v rovnováze inzulinový glykemický stav, pak by se dal proti degradačním procesům zraku použít karsivan, který pomáhá dokrvovat hlře krvené části těla, což je u diabetiků běžné a způsobuje to právě slepnutí a kataraktu. Držím palečky, snad má rada byla prospěšná. S pozdravem MVDr. Lenka Čepková

Další zajímavý obsah

Odborník

Akutní ledvinné selhání u psů a koček: pozor, můžete si ho splést se zažívacími potížemi

Onemocnění ledvin jsou většinou závažná. Ledviny hrají nezastupitelnou roli v životě každému savce – psy, kočky a lidi nevyjímaje. Ledviny vylučují z těla metabolické zplodiny, udržují elektrolytovou a acidobazickou rovnováhu a podílí se na řízení objemu krve a krevního tlaku. Pokud selhávají, začne selhávat celý organismus.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Onemocnění psů a koček přenášená klíšťaty v Česku a zahraničí

První věc, kterou byste vždy měli sdělit svému veterináři je, zda byl pes v zahraničí a kde. Z pohledu infekce onemocněním přenášeném klíšťaty, je to velmi zásadní informace. Pokud pes do zahraničí necestoval, ale cestoval na jižní Moravu, sdělte to, prosím, také. Moravu pochopitelně nepovažujeme za zahraničí, bohužel ale, někteří, donedávna „exotičtí“ parazité, ji pomalu také pojímají za vlastní a to z důvodu vyšších průměrných teplot.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hobby

S pejskem na konec světa i v zimě. A se svačinkou pro vás oba

Cestovatelská nálada většinou patří letním měsícům. Trend posledních let však je utéct z naší české zimy do teplých krajin a nabírat energii u moře nebo v teplejších zemích. Jak to ale vyřešit s našimi psími miláčky? Mnoho páníčků je nechce svěřit známým ani personálu ve specializovaných hotelech. Vezměte tedy pejska s sebou a nezapomeňte mu přibalit svačinku.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?