CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

zrychlené dýchání a časté zvedání z lehu do sedu

Otázka 21.3.2017     Pes

Dobrý den, naše 10ti letá fena NO, kterou jsme nechali vloni v únoru vykastrovat(nádor na děloze) během dne leží, spí, najednou trochu zapíská, začne zrychleně dýchat a posadí se. Takto to opakuje třeba i 6x. Poté se uklidní a opět spí. Připadá mi, že to má častěji tak 1 hodinu po jídle. Již jsem jí vyměnila granule za konzervu, připadá mi, že to je lepší. Možná jí bolí i páteř a nohy, neboť už se těžce zvedá a chodí. Musím jí pomáhat ze schodů(přetáčí se) a do schodů. Má domněnka ovšem je, že má problémy s trávením, neboť má i více větrů,když se nažere. Děkuji Vám za zprávu

Veterinář odpovídá Veterina Kadaň PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, nepíšete, jaké používáte granule. Určitě by bylo vhodné zvolit kvalitní značku a již typ senior/light, s přibývajícím věkem se mění i trávení. Pokud již seniorky používáte, zkuste změnit za jiné, orientujte se dle složení, záleží samozřejmě hodně na vašich finančních možnostech. Pokud nepomůže změna, můžete zvolit přímo dietu pro trávicí problémy. Vet Life gastrointestinal, Calibra gastro apod. Může pomoci i přidávat nějakou dobu fence psí probiotika nebo např. přípravek Humican. Stejně tak ohledně bolesti kloubů. Doporučila bych navštívit veterináře a probrat s ním všechny možnosti včetně rozpočtu, od sirupu s účinnou látkou meloxicam (Meloxoral nebo Melosus), který je poměrně dostupný až po ochucené tablety Previcox, které jsou velmi bezpečné i pro dlouhodobé podávání a také velmi účinné, ale také poměrně drahé. Rovněž může (ale nemusí) pomoci kloubní výživa, případně i injekce Bonharenu - kyseliny hyaluronové, pokud byste nechtěli dávat klasické léky proti bolesti.

Další zajímavý obsah

10 nejzlatějších psích plemen, která si zamilujete

Že jsme objevili žebříček zlatosti pejsků? No, ne tak docela. Na fundovaný výzkum v tomto ohledu stále ještě čekáme, a tak jsme zatím žebříček sestavili sami. Tím samozřejmě netvrdíme, že váš chlupáč není ten nejkrásnější na světě a budeme velmi rádi, když nám do komentářů sdělíte své vlastní žebříčky! Pro inspiraci, tady je ten náš.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Pes versus klíšťata a blechy: 10 nej přípravků a způsobů, které jdou do protiútoku

Odstraňování klíšťata není žádná legrace. Nejen že jsou to odpudivé potvory, které trápí vašeho psího miláčka, navíc přenáší nebezpečné choroby a jejich vytahování je pořádný očistec. Útočí převážně během jarních a letních měsíců. Takže jak se jich pokud možno nadobro zbavit? Tady je deset způsobů jak předcházet jejich chycení, nebo se jich následně zbavit.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?