CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Žravost

Otázka 3.7.2020     Pes

Hezký den, již delší dobu mě trápí můj pes - Bady. Nyní je mu 13 let... Problém nastal přibližně dva roky zpět, co začal mít problémy s prostatou a musí brát opakovaně lék YPOZANE. Tedy, myslím, že je to tím. Možná to s tím spojitost nemá. Začal být ještě žravější než kdy předtím. Ovšem požírá i vše venku, od výkalů, po nedopalky cigaret a podobné věci. Chodí venku a neustále se rozhlíží, co by snědl. Krev má v pořádku, podle veterináře a nic mu nechybí. Přijde mi venku i celkem nervózní. Nedávno se mi skoro udusil hlínou, začal jí nekontrolovatelně hltat. Musíme být neustále v pozoru. Věnujeme se mu, jak doma, tak venku. Už jsem zoufalá, procházky s ním jsou hrozné. Pomůžete?

Veterinář odpovídá MVDr. Petra Orlovská PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, nejčastější vedlejší účinek Ypozanu je právě zvýšený apetit. Zkuste s veterinárním lékařem probrat dávkování Ypozanu. Klasicky by ho měl pes brát 7 dní, do dvou týdnů nastoupí účinek, který trvá kolem 5ti měsíců, po této době je potřeba pejska zase vyšetřit a pokud se problémy s prostatou vrací tak se ypozane znovu podává. Každopádně pokud máte správné dávkování a pejska takto žravého tak jediné co mohu poradit je nasazení náhubku. Přes něj nemá šanci nic sežrat. Dále je mu sice už 13 let, ale neplatí pravidlo ,,starého psa, novým kouskům nenaučíš". Takže zkuste psa při požírání vylekat - dejte nějaké kamínky do plechovky s jakmile se bude cpát něčím co nemá, tak k němu plechovku hoďte - jakmile se pejsek lekne tak ho okamžitě radostně zavolejte, pochvalte a dejte pamlsek. Pes si ale nesmí spojit plechovku s vámi - nesmí vás vidět ji házet - tak si ji spojí s tím ,,fujtajblem" co zkoušel sežrat. Dále třeba na zahradě cvičit povel ,,fuj" a po každém odmítnutí toho co je na zemi ho pořádně odměnit. Pejsek si pak spojí to, že tohle chce sice sežrat, ale slyšel povel fuj a ví, že i tak dostane ňaminu. Jsou to ode mne spíše rady chovatelské a výcvikové. Jediná rada veterinární je ho nechat vykastrovat, ale vzhledem k věku je to na pováženou. Doufám, že i tak jsem vám poradila. S pozdravem MVDr. Orlovská

Reakce od tazatele

Moc Vám děkuji za odpověď, náhubek již přes rok nosí - zapomněla jsem se zmínit, zvyknul si na něj, ale občas mu ho nedám a to je za trest, nemůže být ani na zahradě, ublížil by si. Já se obávám, že veškěrý moje snahy jsou zbytečné. On ví, že to nesmí. Povel fuj zná. Teda připadá mi to tak, ale je jak smyslů zbavenej. Než začal brát ty léky, tak byl neskutečně hodnej, žrát něco venku by ho ani nenapadlo. Není prosím ještě nějaká jiná možnost? Krom těch prášků a kastrace? On totiž i když má košík, tak když si něco najde, tak si k tomu lehne a odmítá dál jít. Pamlsky máme také vyzkoušené, to pak jen jde a hledí na mě, ani se nevyčůrá. Jsem už zoufalá. S tou prostatou má problém takový, že na sonu je zvětšená... a když se hárají fenky, je to úplně nejhorší, má v moči krev a když dostane ty léky, tak krev sice zmizí, ale začne takhle blbnout. A nevíte proč ho láká tak ta hlína? A nedopalky, úplně nejradši má mulčovací kůru. Je schopnej si najít klacek a sežrat ho úplně celej. Má rád všechno, co najde a není to úplně k jídlu... Nechci, aby se takhle trápil, myslím, že mu to taky není úplně příjemný, když ho neustále venku okřikuju...skoro ve všech případech mu vše vezmu, teda klacky občas nechávám, ale smí si ho jen nést, to je pak moc hodnej.... Když se mu snažím něco vzít, tak mě většinou i kousne, že to bolí, je takovej nevrlej.

Reakce od veterináře

Dobrý den, jediné co ještě existuje je tzv. chemická kastrace, kdy se do podkoží vpraví implantát (suprelorin), který uvolňuje látky potlačující samčí chování a testosteron po dobu cca 6 měsíců. Zkuste si o tom promluvit s vaším veterinárním lékařem. Jiná možnost už ale bohužel neexistuje. Věřím, že s tímto chováním u pejska je vážně člověk zoufalý. Jedině snad ještě pan Desenský - odborník na psí chování a výcvik. S pozdravem MVDr. Orlovská

Další zajímavý obsah

Hobby

Vyčmuchej si velikonoční koledu! Zábava nejen pro pejska

Přestože jsou letos Velikonoce poznamenané celospolečenskou situací COVID-19, vzdát se chutného hodování a času stráveném s vašim pejskem rozhodně nemusíte. Právě naopak. Ti z vás, kdo máte zahradu, jste ve výhodě, ale ani vy, páníčkové z bytu, nezůstanete zkrátka. Venku je krásně i s rouškou, a proto s pejskem vyzkoušejte nose work neboli zábavné hledání vajíček a laskomin. A za odměnu si všichni společně dejte výtečný masový nákyp!

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hobby

Psi a kočky od lidí z ulice nás potřebují, říká Jarmila Pávková z organizace Psí život

Psí život je v Česku jediná organizace, která se zaměřuje na pomoc psům a kočkám, jejichž majitelé se dostali do tíživé životní situace. Jsou to lidé bez domova, lidé závislí na návykových látkách a lidé žijící v sociálně vyloučených lokalitách. Od roku 2015 je její patronkou paní Marta Kubišová. Jarmila Pávková je projektová manažerka a fundraiserka projektu.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?