VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Zažívací potíže

Otázka 14.3.2017     Pes

Dobrý den, máme 14ti měsíčního jorka, je zvyklý na granule ráno (Brit Care Dog Adult Small Breed Lamb & Rice) a odpoledne masovou konzervu (Animonda - GranCarno, různé "příchutě"), jako pamlsek sušené kuřecí/kachní filety, na žvýkání tyčinky z buv.kůže, žere kousky jablek, miluje papriku (to má jen pro zpestření). Při tomto režimu je naprosto ok. Jakmile mu dám nějaký jiný druh pamlsku pro psy (suchary, vitam.kostičky, cokoli), následují zažívací potíže - průjem na cca 24hodin. Stejně tak se stalo, že mi při vaření upadl kousek uzeniny, pes byl rychlejší než já a dalších 24h jsme měli veselo. Průjem vždy zastavím během 1-2 dnů kdy mu dávám vař.rýži s kuř.prsním masem). Pes během té doby kdy má průjem nejeví žádné další problémy, baštil by pořád, je hravý, nevypadá, že ho něco bolí, prostě ho "to" několikrát prožene. Prosím o Váš názor, zda mám situaci nějak řešit, nechat udělat nějaké vyšetření nebo zda si myslíte, že je to prostě "přešlechtěný smeták" s neduhy :-) stravuji ho dobře a občasný průjem (max 1x měsíčně když něco neuhlídám, něco mi upadne) je v mezích a psa neohrožuje. Děkuji za Váš názor. Hrdličková

Veterinář odpovídá Veterinární klinika MyVet PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den paní Hrdličková, přikláním se k Vašemu názoru, pokud se jedná o výjimečný stav 1x do měsíce to psa nijak neohrožuje. Je to jako u lidí, než každý si může dát všechno a když se přejíte mastný nedělním obědem s pečenou kachnou nemusí Vám to udělat dobře. Pokud by se stav zintenzivňoval, potíže byly častěji nebo je hůře snášel, pak by bylo určiotě nutné to řešit. S pozdravem Tým veterinární kliniky MyVet

Další zajímavý obsah

Hobby

Vyčmuchej si velikonoční koledu! Zábava nejen pro pejska

Přestože jsou letos Velikonoce poznamenané celospolečenskou situací COVID-19, vzdát se chutného hodování a času stráveném s vašim pejskem rozhodně nemusíte. Právě naopak. Ti z vás, kdo máte zahradu, jste ve výhodě, ale ani vy, páníčkové z bytu, nezůstanete zkrátka. Venku je krásně i s rouškou, a proto s pejskem vyzkoušejte nose work neboli zábavné hledání vajíček a laskomin. A za odměnu si všichni společně dejte výtečný masový nákyp!

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Obezita u psů a koček: proč je nebezpečná?

Obezita patří mezi celosvětově velmi rozšířená civilizační onemocnění současné doby a jinak tomu není ani u našich domácích mazlíčků. Zatím co člověk své stravovací návyky může vůlí ovlivnit a změnit, zvíře je plně závislé na péči svého majitele. Obecně platí, že majitelé psů a koček milují své svěřence natolik, že jim vždy rádi dopřejí více než je potřeba a pak vznikají problémy s váhou. Proč je obezita nebezpečná a jak s ní lze bojovat?

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hobby

Psi a kočky od lidí z ulice nás potřebují, říká Jarmila Pávková z organizace Psí život

Psí život je v Česku jediná organizace, která se zaměřuje na pomoc psům a kočkám, jejichž majitelé se dostali do tíživé životní situace. Jsou to lidé bez domova, lidé závislí na návykových látkách a lidé žijící v sociálně vyloučených lokalitách. Od roku 2015 je její patronkou paní Marta Kubišová. Jarmila Pávková je projektová manažerka a fundraiserka projektu.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?