CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Zánět močového měchýře

Otázka 20.9.2019     Pes

Dobrý den, ráda bych se na Vás obrátila s prosbou o radu. Již jsem se u Vás stavovala osobně, ale nyní mám kompletní výsledky. Jedná se o to, že bychom si měli brát štěně flat coated retrívra s PP z chovné stanice Griffella. Fenečka má od narození pupeční kýlu, což nám ani tak nevadí. Čeho se obáváme je to, že v 6 týdnech dostala zánět močového měchýře - viz zprávy (orientace dle dat). Zánět byl přeléčen atb. na 14 dní a po těch se opět udělalo sono a vyšeření moči. Můžete mi prosím sdělit, zda jsou finální výsledky úplně v pořádku a zda se nemusíme bát si fenečku vzít? Neukazují výsledky na možné vracení se problému? Měli bychom požadovat nějaké snížení ceny? A v neposlední řadě, na kolik nás v budoucnu vyjde operace té kýly? Byla bych moc vděčná, kdybyste si našli chviličku na odpověď během dneška (klidně telefonicky, moje číslo je 732 654 295), protože bychom si měli štěňátko o víkendu vyzvedávat. Moc děkuji za ochotu a pomoc. S pozdravem, Kateřina Kuřátková

Veterinář odpovídá MVDr. Zuzana Richterová PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, paní Kuřátková. Obávám se, že do poradny nelze vložit přlohu jinak než jako fotografii a žádné zprávy se mi zde nezobrazují.

Reakce od tazatele

Dobrý den, zkouším tedy poslat fotku. Děkuji!

Reakce od veterináře

Děkuji. Ze zprávy toho moc nevyčtu, pokud je poslední vyšetření moči v pořádku, dá se předpokládat, že zánět je vyléčený. Jestli se to bude nebo nebude opakovat, to Vám nikdo říci nemůže. Nikde není napsáno nic, co by připomínalo jakoukoliv vrozenou vadu, tedy ani slevu asi požadovat nemůžete. Jestli bude fena nějak náchylnější k onemocnění močovách cest se říci nedá, nemusí se to již nikdy opakovat, ale samozřejmě může. Slevu určitě můžete požadovat kvůli pupeční kýle. Cenu operace Vám musí říci na Vámi zvoleném pracovišti, to se velmi liší. Obecně se doporučuje čekat a operaci neuspěchat a případně ji pak spojit například s kastrací, pokud byste nechtěli štěňata. Přeji Vám hodně hezkých chvil, pokud se tedy rozhodnete si fenečku vzít.

Další zajímavý obsah

Hobby

Čipování psů a koček. Věděli jste, že zvíře musíte ještě registrovat? Jinak ho nenajdete, když se ztratí

Při čipování veterinář vpichuje pod kůži psa či kočky milimetrový mikročip s jedinečným číselným kódem, který slouží k dohledání zvířete, když se ztratí. Očipováním to ale teprve začíná, dalším krokem je zápis do evidence jedné ze dvou institucí - bez něj je mikročip v podstatě k ničemu a zvíře je nedohledatelné.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Očkování psů: jaká jsou povinná a doporučená očkování?

Se štěňátkem, které jste si právě donesli z útulku nebo od chovatele, se starším psem nebo s vrhem štěňat, které se u vás doma narodily, zkrátka vás s pejskem čeká očkování u veterináře. Proč ale psa očkovat, proti čemu a jak často? Článek přináší přehledný souhrn očkování psů podle nejaktuálnějších doporučení Světové asociace veterinárních lékařů malých zvířat (WSAVA).

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Popáleniny: první pomoc pro domácí mazlíčky, 1. část

Málokterá zranění domácích mazlíčků jsou tak traumatizující, bolestivá a způsobují takové trvalé následky jako popáleniny. Na rozdíl od jiných poranění jsou popáleniny charakteristické tím, že poškozují tkáň; někdy nevratným způsobem. Je proto důležité domácnost zabezpečit tak, aby mazlíčci nepřišli k úhoně.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Pes nenasyta: 6 tipů, jak zvládnout psího Otesánka

Ačkoli dostávají pravidelně najíst, někteří psi jsou zkrátka neustále hladoví. Během dne vás pronásledují roztouženým pohledem a i když jste v kuchyni opravdu nešikovní, zdá se, že odpadlíků z linky není nikdy dost. Netvrdíme, že byste měli svého miláčka nechat hladovět, ale vyvážená a pravidelná strava v odpovídajícím množství je základem psího zdraví.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Zoonóza: onemocnění přenášené ze zvířete na člověka. Existuje jich více jak 200 druhů!

Zoonózy představují významnou část hlášených infekčních onemocnění v České republice. Přenáší je celá řada zvířat, u domácích mazlíčků se s nimi nejvíce setkáte u psů a koček. Typickou zoonózou jsou například nemoci, které přenáší klíště obecné. Dávejte si proto pozor a čtěte, které z nich vám nejvíc hrozí a jak se můžete chránit.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?