CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Zánět močového měchýře

Otázka 20.9.2019     Pes

Dobrý den, ráda bych se na Vás obrátila s prosbou o radu. Již jsem se u Vás stavovala osobně, ale nyní mám kompletní výsledky. Jedná se o to, že bychom si měli brát štěně flat coated retrívra s PP z chovné stanice Griffella. Fenečka má od narození pupeční kýlu, což nám ani tak nevadí. Čeho se obáváme je to, že v 6 týdnech dostala zánět močového měchýře - viz zprávy (orientace dle dat). Zánět byl přeléčen atb. na 14 dní a po těch se opět udělalo sono a vyšeření moči. Můžete mi prosím sdělit, zda jsou finální výsledky úplně v pořádku a zda se nemusíme bát si fenečku vzít? Neukazují výsledky na možné vracení se problému? Měli bychom požadovat nějaké snížení ceny? A v neposlední řadě, na kolik nás v budoucnu vyjde operace té kýly? Byla bych moc vděčná, kdybyste si našli chviličku na odpověď během dneška (klidně telefonicky, moje číslo je 732 654 295), protože bychom si měli štěňátko o víkendu vyzvedávat. Moc děkuji za ochotu a pomoc. S pozdravem, Kateřina Kuřátková

Veterinář odpovídá MVDr. Zuzana Richterová PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, paní Kuřátková. Obávám se, že do poradny nelze vložit přlohu jinak než jako fotografii a žádné zprávy se mi zde nezobrazují.

Reakce od tazatele

Dobrý den, zkouším tedy poslat fotku. Děkuji!

Reakce od veterináře

Děkuji. Ze zprávy toho moc nevyčtu, pokud je poslední vyšetření moči v pořádku, dá se předpokládat, že zánět je vyléčený. Jestli se to bude nebo nebude opakovat, to Vám nikdo říci nemůže. Nikde není napsáno nic, co by připomínalo jakoukoliv vrozenou vadu, tedy ani slevu asi požadovat nemůžete. Jestli bude fena nějak náchylnější k onemocnění močovách cest se říci nedá, nemusí se to již nikdy opakovat, ale samozřejmě může. Slevu určitě můžete požadovat kvůli pupeční kýle. Cenu operace Vám musí říci na Vámi zvoleném pracovišti, to se velmi liší. Obecně se doporučuje čekat a operaci neuspěchat a případně ji pak spojit například s kastrací, pokud byste nechtěli štěňata. Přeji Vám hodně hezkých chvil, pokud se tedy rozhodnete si fenečku vzít.

Další zajímavý obsah

Vzteklina. Nebezpečná nemoc, která končí uhynutím zvířete a smrtí člověka

Vzteklina je akutní virové onemocnění centrálního nervového systému teplokrevných živočichů, které je neléčitelné a smrtelné. Česká republika je od roku 2004 označena jako prostá vztekliny, a to díky orální vakcinaci lišek v minulosti a očkování psů, které je povinné pro všechny jejich majitele. Můžete se s ní ale setkat v exotických a rozvojových zemích.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Nepodceňujte péči o zuby vašeho čtyřnohého parťáka!

Možná si říkáte, jaká péče o zuby psů a koček? Tolik let se jim o zuby nikdo nestaral a teď najednou by se mělo začít? Mezi chovateli stále panuje přesvědčení, že zvířecí chrup má dobrou samočistící schopnost a není tedy potřeba o něj dále pečovat. Ale nezapomínejme, že složení a struktura potravy psů a koček se za posledních 50 let výrazně změnila.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?