VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

zácpa u psa

Otázka 22.5.2022     Pes

Dobrý den,náš pejsek má problém s vyprázdněním.Minulý týden ho veterinář vyšetřil,vyloučil kýlu,prostatu i žlázy.Prý má vrozenou anomálií,níže uložena střeva v břiše.Dostal klystýr.Ale po týdnu opět potíže.Vaříme mu kuřecí s kolínkama a přidáváme lososový olej.Pejskovi je deset let a váží 7 kg.

Veterinář odpovídá MVDr. Karolína Štoselová PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den a nikdy předtím neměl problém? Jak vypadá problém s vylučováním - tlačí a nejde to? Naříká u toho? Jak vypadá jeho trus? Je jako předtím? objedmný / malý? řidký / pevný? S příměsí krve / hlenu?

Reakce od tazatele

Z konečníku mu veterinář vyndal zatvrdlý kus stolice cca 4 cm,bez hlenu a krve.Nedáváme mu ani kosti,chrupavky,nebo granule.Jen těstoviny a do toho konzervu od Pedigree.Vyřadily jsme už i všechny pamlsky.Čůrá normálně, chuť k jídlu má.Ale chodíme s ním celý den venku,snaží se ,ale nic nevytlačí.

Reakce od veterináře

Předpokládám, že pokud by to bylo vrozený, tak by se problém už objevil dříve jak v 10 letech. A otázka od vás zní jak? :)

Reakce od tazatele

Otázka zní-co podávat psovi,abychom předešli našemu problému s jeho zácpou,která se neustále opakuje.Nepřipadá mi jako řešení,jezdit každý týden na veterinu na klystýr.Vyšetřený je a jiný problém,než ta jeho údajná vrozená vada tam prý není.Děkuji.

Reakce od veterináře

No, ono hodně záleží na příčině. Takže vám mohu poradit velmi "obecně". Obecně při zácpě lze přidat vlákninu - buď změnit granule s přídavkem vlákniny (například Royal canin fibre responsive) nebo lze třeba ve formě pamlsků (Glandex) a případně, když bude trus pevnější a sušší, přidat trošku laktulozy (cca 3 ml), kterou ale nesmí pořád. Samozřejmě podporovat v pití - do jídla přidávat hodně vody. Ale tohle všechno vám jistě poradil i váš veterinář. Oprvadu je blbost jezdit týdně na klystýr.

Další zajímavý obsah

Odborník

Lidské léky pro psy a kočky. Ano, nebo ne?

Majitelé mazlíčků si často stěžují na to, že je veterináři nutí kupovat drahé léky pro zvířata. Je potřeba uvědomit si, že humánní léčivé přípravky jsou vyvinuté pro lidi, ty veterinární pro zvířata. Neopatrným zacházením a neznalostí můžete zvířeti způsobit vážné zdravotní komplikace, v některých případech i smrt.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hobby

Vyčmuchej si velikonoční koledu! Zábava nejen pro pejska

Přestože jsou letos Velikonoce poznamenané celospolečenskou situací COVID-19, vzdát se chutného hodování a času stráveném s vašim pejskem rozhodně nemusíte. Právě naopak. Ti z vás, kdo máte zahradu, jste ve výhodě, ale ani vy, páníčkové z bytu, nezůstanete zkrátka. Venku je krásně i s rouškou, a proto s pejskem vyzkoušejte nose work neboli zábavné hledání vajíček a laskomin. A za odměnu si všichni společně dejte výtečný masový nákyp!

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?