VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Vysazování léku dermipred

Otázka 14.1.2022     Pes

Dobrý den, naše husky užívá od prosince lék dermipred, nejprve 1,5 tbl po dobu 14 dnů. Poté, na doporučení veterináře jsme měli dávku postupně co týden -10 dní snižovat. Nyní jsme na 1/4 tabletky, ovšem při každém snížení léku dojde u fenky k průjmu. Má dietu, smectu, probiotika, nyní se to ani po 3 dnech nelepší. Dle veterináře to může/nemusí mít souvislost s užíváním dermipredu. Mohu poprosit o názor, zda je reakce fenky obvyklá nebo bych se měla znepokojovat? Děkuji Karolína

Veterinář odpovídá Veterinární ordinace POLNIČKA PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den. Postupné snižování dávek prednisonu (Dermipred) je naprosto správné a standardní. Mohou se maximálně lišit používané protokoly, tj. za jakou dobu a o kolik snižovat. Vzhledem k tomu, že nevím, z jakého důvodu-diagnózy byl lék nasazen, nemohu odpovědět, jestli průjem může se snižováním dávky souviset, nebo ne. Obecně bývá průjem velice vzácným vedlejším účinkem kortikoidů a to spíš ve vyšších dávkách. Déletrvající průjem ale rozhodně není normální, konzultujte stav s ošetřujícím veterinářem. S pozdravem, Jan Havránek

Další zajímavý obsah

Parazité a domácí zvířata. Nerovný a často nelehký boj

V živočišné říši žije 4–5 % parazitů a to ze 1,7 milionů dosud popsaných druhů živočichů. Přesný počet cizopasníků nebudeme vědět, dokud nebudou popsáni všichni hostitelé. Počet ovšem není podstatný. Mnohem důležitější je informace, že množství parazitů převyšuje počet volně žijících druhů zvířat. Většina hostitelů má více cizopasníků, u člověka je jich popisováno nejméně 149 druhů. Dokonce i někteří parazité jsou současně hostiteli dalších parazitů.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Psincový kašel ohrožuje psy především na podzim a na jaře. Chraňte svého mazlíčka!

Lidé a psi toho mají mnoho společného, bohužel se některé aspekty týkají také zdraví. Psincový kašel neboli také kotcový kašel, medicínsky infekční laryngotracheitida, je akutní onemocnění horních cest dýchacích, které se projevuje záchvatovitým kašlem. Dobrá zpráva je, že se dá vyléčit a můžete svého pejska proti této nemoci také očkovat.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?