VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Výrustky na pacce

Otázka 30.1.2020     Pes

Dobrý den, naše fenka má už několik týdnů na pacce takové výrustky-viz.přiložená fotka. Na veterině jsme byli, dali nám na potírání nějakou jodovou tinkturu a že když to nezmizí, tak jedině operačně vyříznout. Nicméně jsem vubec nepochopila, co to je, jestli je to pro psa nějak nebezpečné, nebo co to způsobuje.. evidentně ji to vadí, protože má tendence si tu packu kousat, aby to dostala ven. Moc děkuji za odpověď :)

Veterinář odpovídá Veterinární ordinace POLNIČKA PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den. Podobné útvary je vhodné řešit co nejdříve a chirurgické řešení bývá nejvhodnější. Po odstranění se útvar pošle na histologické vyšetření, ze kterého se teprve dozvíme, jakého je původu a zda hrozí jeho opětovné objevení se na stejném nebo jiném místě. Většinou se nejdříve zkouší podobné útvary pouze dezinfikovat nebo přeléčit antibiotiky, pokud jeví známky sekundární infekce (z olizování), ale pokud psovi vadí a třeba se i zvětšují, není na co čekat a je třeba je odstranit. Stejný přístup je i v humánní medicíně. Co to přesně je a jaká je příčina vzniku Vám nikdo nemůže kvalifikovaně dopředu říct (viz výše - histologie), to by jen hádal. S pozdravem, Jan Havránek

Další zajímavý obsah

5 nejčastějších psích nemocí. Znáte je?

Psi jsou našimi věrnými společníky a jsou závislí na naší dobré péči. Chcete-li pomoci svému psímu kamarádovi prožít zdravý život, měli byste znát některé z nejčastějších zdravotních problémů, kterým psi čelí, jejich příznaky, a vědět, co v případě nemoci pro něj můžete udělat.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Potravinová alergie a intolerance u psů: příčiny, projevy a jak najít alergen

Potravní alergie na stravu se u psů a koček objevuje tehdy, krmí-li majitel nevhodným složením delší dobu, může se projevit v jakémkoliv věku vašeho mazlíčka. Z odborných studií bylo zjištěno, že zhruba jedna třetina psů trpících alergií na krmivo, jsou mladí psi do jednoho roku stáří. U koček byl zjištěn průměrný věk výskytu potravní alergie 4–5 let. Přestože převládá domněnka, že hlavní příčinou alergií je strava, není tomu tak. Odhaduje se, že potravní alergie způsobují pouze 10–20 % ze všech alergií vyskytujících se u psů. Potravinová alergie je až na třetím místě, daleko za alergiemi vyvolanými blechami nebo životním prostředím (prach, roztoči, dýchací alergie).

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?