CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Venčení štěněte venku

Otázka 19.1.2020     Pes

Dobrý den, máme doma 9 týdenní štěně labradora. Je u nás již 14 dnů. Během prvního týdne jsme ho chtěli mít doma, aby si zvyklo na nás jako na jeho nové páníčky a na nové prostředí a tak jsme pořídili takovou tu tréninkovou podložku na čůrání. Během toho týdne se naučilo venčit právě tam. Další týden jsme ho začali brát ven, po každém probuzení, jídle, deseti minutách hraní.. Prostě kdykoliv, kdy jsme vypozorovali, že se mu běžně chce. Ale připadá nám, že jsme tím způsobili to, že se mu teď nechce po probuzení vylézt z pelíšku, prostě tam je co nejdéle co může a hraje si tam s hračkami a u toho nás pozoruje jestli jsme na blízku a nechceme ho náhodou zase vzít ven. Teď se stalo i to, že z pelíšku nevylezl a dokonce se tam vyčůral. Než jsme ho začali brát ven, hned po probuzení vyskočil z pelíšku (otevřená velká klec pro psy) a vyčůral se na podložku. Také když je z pelíšku venku a vidí, že se začínáme oblékat, jde si zalézt zpátky k sobě. Takže ho ven nosíme, když ho posadíme venku, hezky se vyvenčí, pobíhá, hraje si. Takže se venku asi nebojí. Za všechno mu venku dávám pamlsky, za vyčurání, za přiběhnutí, když jde u mě a netahá jinam a za nic ho netrestám. Nevíte jak ho naučit, aby se ven těšil a nechodil na oko “spinkat” pokaždé, když naznačíme, že jdeme ven? Předem děkuji za odpověď. :)

Veterinář odpovídá MVDr. Jaroslav Jančík: Veterinární ošetřovna Praha 9 PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den. Chce to čas a mít lepší počasí , které bude později spojeno s procházkami ven včetně vyvenčení. S pozdravem MVDr Jančík.

Další zajímavý obsah

Koprofagie: 5 důvodů, proč pes pojídá výkaly

Pojídání stolice neboli koprofagie je u štěňat naprosto běžná. Může se však lehce stát, že se tento štěněcí nešvar stane zlozvykem a přetrvává i v dospělém věku psa. Pokud své štěně přistihnete při činu, snažte se reagovat adekvátně, ne hystericky. Šok může chování ještě zhoršit. Mladý pejsek zkrátka neví, že hovínka se nejí.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Podzimní plískanice se mohou podepsat na zdraví vašeho psa. Poradíme vám, jak ho ochránit.

Dny se pomalu krátí, pryč jsou teplé dlouhé letní večery. Ve vlhku a při nižších teplotách se velmi dobře daří virům a virózám. Na podzim také opadávají plody ze stromů, a to může skýtat nebezpečí pro psy. Ať už chodíte do polí a luk, nebo jen do nejbližšího parku, nezapomeňte, že i váš pes potřebuje v tomto období zvýšenou péči.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Pes versus klíšťata a blechy: 10 nej přípravků a způsobů, které jdou do protiútoku

Odstraňování klíšťata není žádná legrace. Nejen že jsou to odpudivé potvory, které trápí vašeho psího miláčka, navíc přenáší nebezpečné choroby a jejich vytahování je pořádný očistec. Útočí převážně během jarních a letních měsíců. Takže jak se jich pokud možno nadobro zbavit? Tady je deset způsobů jak předcházet jejich chycení, nebo se jich následně zbavit.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?