VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Ušní Othematon psa

Otázka 19.7.2021     Pes

Dobrý den, chtěl bych se zeptat můj pes má na uchu Othematon. Byly jsme u dvou veterinářů a jeden nám řekl, že každý třetí den to propíchnout vypustit krev a propláchnout. A druhý veterinář řekl ať to necháme a až to ztvrdne tak potom to zase změkne a potom to propíchnout a vyčistit a dát antibiotika a potom by to mělo dát pokoj. Chtěl bych slyšet váš názor a co podle vás s tím popřípadě dělat? Děkuji Jícha

Veterinář odpovídá MVDr. Jaroslav Jančík: Veterinární ošetřovna Praha 9 PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den. Otohematom řeším dle stavu pacienta buď chirurgicky v celkové narkóze / incize ucha ,vyčištění vnitřku ucha a prošití s vycpávkou a uzavřením ucha s dosti velkým množstvím venk.stehů. Nebo , když to nedovoluje zdravotní stav pacienta homeop.léčbou. S pozdravem MVDr Jančík.

Reakce od tazatele

Psovi je už 12let. Tak jsem chtěl znát váš názor co podle vás by bylo lepší? A ohledně toho zda ucho propichovat každý třetí den vymačkat krev a propláchnout nějakou tou vodičkou, nebo nechat dokud to nestvrdne a potom zase změkne a pak propíchnout vymačkat hnis a do ucho dát antibiotika.

Reakce od veterináře

Dobrý den. Ani jednu s Vámi uvedených metod léčby bych nezvolil., protože nepomohou vyřešit ten problém. Asi bych bych zvolil homeopat.léčbu. S pozdravem MVDr Jančík.

Další zajímavý obsah

Hobby

Máme doma štěně: 6 (zlo)zvyků, které by vás neměly překvapit

Přinesli jste si domů kuličku štěstí a najednou se vám honí hlavou milion otázek. Proč tolik spí? Proč při hlazení chňape po prstech? Co znamenají pravidelné závody po obýváku? A vyroste z toho někdy? Ačkoli vás chování vašeho štěňátka může vyvádět z míry, většina novopečených štěněčích rodičů zažívá to samé. Následující seznam vám možná některé záhady pomůže odkrýt.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hobby

Psi a kočky od lidí z ulice nás potřebují, říká Jarmila Pávková z organizace Psí život

Psí život je v Česku jediná organizace, která se zaměřuje na pomoc psům a kočkám, jejichž majitelé se dostali do tíživé životní situace. Jsou to lidé bez domova, lidé závislí na návykových látkách a lidé žijící v sociálně vyloučených lokalitách. Od roku 2015 je její patronkou paní Marta Kubišová. Jarmila Pávková je projektová manažerka a fundraiserka projektu.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hobby

S pejskem na konec světa i v zimě. A se svačinkou pro vás oba

Cestovatelská nálada většinou patří letním měsícům. Trend posledních let však je utéct z naší české zimy do teplých krajin a nabírat energii u moře nebo v teplejších zemích. Jak to ale vyřešit s našimi psími miláčky? Mnoho páníčků je nechce svěřit známým ani personálu ve specializovaných hotelech. Vezměte tedy pejska s sebou a nezapomeňte mu přibalit svačinku.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?