CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Úmrtí jednodenního štěněte

Otázka 15.4.2018     Pes

Dobrý den, připustili jsme naši fenečku Border Kolie a na Sonu nám sdělili že vidí minimálně 4 štěňátka. Narodili se dvě. První šlo ocáskem napřed a po delší snaze jej dostat ven jsme jej zdárně oživili jelikož se cestou ven přetrhla pupeční šňůra, tak se asi přidusilo. Druhé šlo v pořádku hlavičkou. Byli posléze v naprostém pořádku. Na veterině nám sdělili, že už jich tam víc není, což nás rozesmutnělo, ale byli jsme rádi, že se narodila 2 zdravá štěňátka. Druhý den ráno mě vzbudila přítelkyně s tím, že druhé narozené stěně po více jak 38 hodinách nejeví známky života. Přitom 2. minuty před tím než mě vzbudila se prý normálně hýbalo. Když jsem začal okamžitě reagovat...Nedýchalo, srdíčko netlouklo... asi 20. minut se slzami v očích jsem se jej snažil oživovat, ale bohužel bezúspěšně. :( Nechápu to, nejen že se jich narodilo méně než mělo, ale zjevně zdravé štěňátko umře v 2.den jeho života? Existuje pro to nějaké vysvětlení? Děkuji Vám.

Odpovídá veterinář Veterinární klinika Zodiacus 97 PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, tyto věci se bohužel stávají. Mohlo dojít ke vstřebání plodů, na vině může být i herpes nebo poporodní infekce, vrozená vývojová vada, kterou pouhým okem nevidíte... Bez pitvy štěňátka příčinu už nezjistíte.

Další zajímavý obsah

Odborník

Nejčastější stomatologické problémy psů a koček, 1. část

Zuby zvířat mají obecně více funkcí než zuby lidské. Především masožravci je používají k chytání, držení, nošení, kousání, drcení a dalšímu mechanickému zpracování potravy. Kromě žvýkacích funkcí jsou zuby rovněž používány k obraně, útoku i při rozmnožovacím chování. Zuby dočasné jsou později vyměněny za zuby trvalé, přetrvávající po celý život.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hobby

Paměť vašeho psa: zjistěte, jak je na tom pomocí jednoduchého testu

Přemýšleli jste někdy o tom, jakou má váš pes paměť a jak funguje? Všichni víme, že si pejsek umí zapamatovat kdejakou lumpárnu a naopak při tréninku dělá, že to či ono zapomněl. Psí a lidská paměť funguje rozdílně. Lidé si uchovávají vzpomínky jako živé obrazy. Podle studií si psi obrazy nevytváří, ale mají takzvané „otisky“ událostí, kde hrají roli zvuky, pohyby a pachy. Otestujte si, jak je na tom váš pejsek!

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?