VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Střevní potíže

Otázka 3.5.2021     Pes

Dobrý den, náš maltezák 12let, má opakující se střevní potíže. Řešíme s naší p. doktorkou cca měsíc. Opakuje se vždy 1x týdne, hrozně nu škrundá v břiše, nežere a jen spí. Vždy je to ráno a trvá cca do 14-15 hod . Potřebu rano i během udělá, konzistence i barva normální. Krmíme diabetické RoyalCanin konzervy, protože ma cukrovku (pícháme 2x denně inzulin a glikemie stabilní), k tomu i cushingův syndrom (nedáváme Vetoril) a šeles na srdíčku (léčebný a pod dohledem kardiologa) . Naše p.veterinářka mu dala injekci na uvolnění a doporučila šetřící dietu a probiotika. Když to vypadá že vše"OK" přijde zase dopoledne "hrůzy". Prosím, nemáte nějakou zkusenost či doporučení? Může to být komplikace nemocí, které už má? Předem děkuji za Vaši odpověď.

Veterinář odpovídá MVDr. Karolína Štoselová PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, určitě doporučuji kvalitní probiotika i léky na průjem - dlouhodobě buď attapectin, od topvetu - protectin, od energy - cytovet. Na slizniční imunitu je vhodné od Betuly - kolostrum. Do jídla bych přidávala i trošku vlákniny an podporu mikroflory tlustého strav. Na pomoc mu můžete přidávat do jídla i cordyceps, který pomáhá u Cushinga.

Další zajímavý obsah

Parazité a domácí zvířata. Nerovný a často nelehký boj

V živočišné říši žije 4–5 % parazitů a to ze 1,7 milionů dosud popsaných druhů živočichů. Přesný počet cizopasníků nebudeme vědět, dokud nebudou popsáni všichni hostitelé. Počet ovšem není podstatný. Mnohem důležitější je informace, že množství parazitů převyšuje počet volně žijících druhů zvířat. Většina hostitelů má více cizopasníků, u člověka je jich popisováno nejméně 149 druhů. Dokonce i někteří parazité jsou současně hostiteli dalších parazitů.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hobby

Přinesli jsme si domů pejska. Proč mu máme co nejdřív najít veterináře?

Nový chundelatý člen domácnosti je radost sama o sobě. Zároveň je péče o něj ale spojena s velkou zodpovědností. Jistě jste se důkladně připravili, nakoupili jste základní věci, tedy misku, jídlo, obojek, pelíšek a hračky. Přihlásili jste ho ale už k veterináři? Vašeho mazlíka byste rozhodně měli nechat vyšetřit co nejdříve, možné zdravotní problémy totiž mohou ovlivnit celou domácnost.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hobby

Jak kempovat se psem? Pomůže psí balíček první pomoci i slušné vychování

Vůně ohně a grilovaného masa, západy slunce a cvrkot hmyzu. Dobrodružství, které zažijete jen při kempování. Rozhodli jste se vzít do party také svého čtyřnohého přítele? Skvělý nápad! Změna prostředí mu určitě prospěje, kdybyste ale pochybovali, jestli je to pro něj to pravé, čtěte, na co se připravit. A také co si zabalit, abyste všechno hravě zvládli.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?