VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Stres a pes

Otázka 30.12.2020     Pes

Dobrý den.Chtěla bych vás poprosit o radu.Rozcházím se s přítelem,žijeme už týden v bytě odděleně každý v jedné místnosti,než vyřídím vše potřebné ohledně stěhování.Máme fenku retrievra 2,5 roku od štěněte,špatně situaci snáší.Venku je aktivní i žere,ale v domácim prostředí je ve stresu..Je na mě teď hodně fixovaná,pořád leží u mě na gauči,je nezvykle lísavá,občas mě nervózně okusuje,funí,polehává na mě..Nebo leží mezi dveřmi,chce,abych šla za přítelem.Přítel jí ignoruje, protože si jí beru sebou a čubina je z toho špatná o to víc.Také má zažívací potíže,už pár dní má buď zácpu,nebo průjem.A to jsou pouze začátky,větší stres pro ní nastane stěhováním a v novém prostředí.Možná to moc řeším,dost jí rozmazluji,to je pravda,ale nechci nic zanedbat,myslíte,že by nebylo od věcy navštívit naší paní veterinářku a o situaci jí říci??Děkuji za vaší odpověď.

Veterinář odpovídá Veterina Češkova PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, určitě kolegyni navštivte, existuje řada preparátů na přírodní bázi, které by fence situaci ulehčily. Věřte, že až budete samy, bude to lepší, fena se přeorientuje na Vás. Hodně si s ní hrajte, ale nepolevujte v důslednosti, poslouchat se musí stále a psa k sobě pevnou a spravedlivou rukou více připoutáte. Přestože pes má rád stereotyp, po přestěhování schválně nastolte trochu jiný režim a pečlivě ho dodržujte. S přáním hezkého dne Monika Klimplová

Další zajímavý obsah

Odborník

Nejčastější stomatologické problémy psů a koček, 1. část

Zuby zvířat mají obecně více funkcí než zuby lidské. Především masožravci je používají k chytání, držení, nošení, kousání, drcení a dalšímu mechanickému zpracování potravy. Kromě žvýkacích funkcí jsou zuby rovněž používány k obraně, útoku i při rozmnožovacím chování. Zuby dočasné jsou později vyměněny za zuby trvalé, přetrvávající po celý život.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?