CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Staford,bakterie,alergie

Otázka 12.2.2020     Pes

Dobrý den,prosím pěkně o názor...pokusím se stručně popsat náš problém.Mám 5let st.staforda.Asi před rokem jsme začali léčit slinivku-testy ze stolice a na slinivku-pes netrávil bílkoviny a tuku-hubnul. Byl nasazen panzynorm a pak kreon s vet.dietou. Potíže se zmírnily,pes přibral. Po kontr.krvi na slinivku by slinivka měla být v pořádku. Pes ale mírné potíže jako škrundání a mírný hlen ve stolici občas má i s výskytem jakoby sraženého malého množství krve-vypadá to jako jatýrka-ne vždy. Proto vet.nasadil diet.ještě s nižším obsahem tuku,tedy kuřecí. Mluvila jsem o podezření na alergii na kuřecí. Jako štěně měl silnou vyrážku,po vysazení zmizela a kuřecímu jsme se vyhýbali,vše bylo v pořádku. Můj problém o dotaz je hlavně k problému,který řeším nyní a to silná reakce v meziprstí,také pod bradou a vtříslech. Jakoby opruzeniny a boláky. Krev.testy peokázaly...viz příloha (bakterie). Máme nasazená atb (Ciplox,Augmentin)na tři týdny do ko. Můj dotaz zní,zda tento problém může mít spojitost s alergií na kuřecí. První příznaky při royal canin gastrointestinal low fat,nyní hills i/d low fat+probiotika. U vet.jsme chtěla doporučit jiné granule bez kuřecího,ale prý potřebujeme nízký obsah tuku,kvůli zažívacím potížím. Pes hubne i když velice pomalu a nenápadně. Slinivka v pořádku,ale určitě někde nějaký problém je. Nemocné packy ho hodně omezují,je to velice aktivní pes. Předem moc děkuji za odpověď. Gärtnerová Pozn. - bakt.z lab.vyš.- Staphylococcus intermedius,Gemella morbillorum,Escherichia coli,Pseudomonas pseudoalcaligenes. Omlouvám se,nejsem si jistá zda a který obrázek se přiložil.

Veterinář odpovídá MVDr. Jaroslav Jančík: Veterinární ošetřovna Praha 9 PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den. Doporučuji navštívit veterináře-specialistu na dermatologii, k vyloučení alergie na kuřecí., a zároveň ko kožních problémů.Popište mu i současné problémy s trávením / hlen ve stolici+sražená krev ve stolici ?/. S pozdravem MVDr Jančík.

Další zajímavý obsah

Hobby

Pes sežral vařené kuřecí kosti, co s tím?

Jen na chvíli jste se vzdálili z kuchyně a když se vrátíte, je už pozdě. Pečené kuře vytažené z trouby je pryč. Zloděj sedí na zemi, lapá po dechu a vypadá docela šťastně. Vy jste se mezitím několikrát vyděsili a hlavou se vám začaly honit možné scénáře, co se teď s vaším čtyřnohým přítelem bude dít, protože přece snědl zakázané vařené kuřecí kosti!

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Koprofagie: 5 důvodů, proč pes pojídá výkaly

Pojídání stolice neboli koprofagie je u štěňat naprosto běžná. Může se však lehce stát, že se tento štěněcí nešvar stane zlozvykem a přetrvává i v dospělém věku psa. Pokud své štěně přistihnete při činu, snažte se reagovat adekvátně, ne hystericky. Šok může chování ještě zhoršit. Mladý pejsek zkrátka neví, že hovínka se nejí.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?