VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Skravky u stenete

Otázka 10.9.2021     Pes

Dobry den, nase stene 5 mesicu dostalo zniceho nic prujem a nafoukle brisko. Z vysetreni stolice zjisteno (vajicka skrkavek a male mnozstvi cyst giardie) dostali jsme na 4 dny prasky Panacur. Pote nam bylo sdeleno, ze by melo byt vse ok a vice neodcervovat. Jaky na to mate nazor prosim vy, je lepsi s odstupem casu a nejak po kratsim intervalu znovu odcervit? Jeste bych se chtel zeptat zdali po odcerveni by meli ze psa vyjit skrkavky ve stolici a nebo se v zaludku stravi a ve stolici nebudou videt?

Veterinář odpovídá MVDr. Petra Orlovská PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, po odčervení jsou parazité z těla vyloučeny. Čtyřdenní odřervovací kůra je dle mého názoru dostačující a není třeba znovu odčervovat. Po odčervení si nechte kontrolně vyšetřit stolici, ať víte, že jsou parazité definitivně pryč. S pozdravem MVDr. Orlovská

Reakce od tazatele

Dekuji moc za odpoved. Chapu to tedy tak, ze hadatka skrkavek bych mel ve stolici po nejake dobe videt, abych si byl jist, ze odcerveni zafungovalo?

Reakce od veterináře

Dobrý den, ano tělíčka škrkavek mohou být viditelná. S pozdravem MVDr. Orlovská

Další zajímavý obsah

7 znamení, že je váš pes alergik

Stejně jako pro lidi, také pro psy bývá příchod jara spojen s příchodem sezónní alergie. Ta může v kombinaci s jinými alergiemi pejskovi docela zavařit. Stromy, trávy, pyly, roztoči a složení jídla jsou nejčastějšími spouštěči. První alergické projevy se objevují mezi 1. a 3. rokem života. Jak tedy poznáte, že váš pejsek možná trpí alergií?

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Jaká strava je vhodná pro psa s citlivým zažíváním?

Žaludeční a střevní potíže jsou u psů poměrně běžné. Projevují se opakovaným zvracením, průjmem nebo plynatostí a mohou mít různé příčiny. U některých psů se objeví zažívací potíže z toho důvodu, že mají ve stravě příliš mnoho tuku nebo nedostatek vlákniny. V jiných případech mohou být trávicí problémy známkou skrytého onemocnění, jako je například zánět slinivky břišní, přemnožení bakterií nebo přítomnost střevních parazitů.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hobby

Pes sežral vařené kuřecí kosti, co s tím?

Jen na chvíli jste se vzdálili z kuchyně a když se vrátíte, je už pozdě. Pečené kuře vytažené z trouby je pryč. Zloděj sedí na zemi, lapá po dechu a vypadá docela šťastně. Vy jste se mezitím několikrát vyděsili a hlavou se vám začaly honit možné scénáře, co se teď s vaším čtyřnohým přítelem bude dít, protože přece snědl zakázané vařené kuřecí kosti!

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?