CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Selhani ledvin

Otázka 3.1.2020     Pes

Dobry den, me 9ti lete fence bylo z odberu krve zjisteno selhani ledvin. Funkce na 20-25 %. Chci se zeptat jestli je nejaka moznost lecby nebo uz sance neni zadna? Dekuji za odpoved

Veterinář odpovídá MVDr. Zuzana Richterová PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, prognóza je závislá na příčině a progresi onemocnění. Pro důkladnou diagnostiku je potřeba provést vyšetření moči, sonografické vyšetření, měření krevního tlaku a dle výsledků nastavení optimálního managementu nemoci. Při správné péči lze někdy kvalitní život prodloužit poměrně výrazně, dopředu Vám to ale nikdo neřekne. Každopádně je lepší udělat vše, co je možné. Přeji hodně zdraví.

Reakce od tazatele

Dobry den, pred tydnem me 9ti lete fence yorksira bylo z vysledku krve zjisteno zlepseni o polovinu. Coz se pry bezne nestava. Fenka za 4dny mela prujem (ne prvni pri teto diagnoze) asi 2dny.Samozrejme jsem jezdila kazdy den k veterinari a ten ji daval injekce. Prujem prestal. Ty 2dny jeste i pila. Treti den uz ani nepila. Tak ji dal veterinar kapacku. Po prijezdu domu jeste chvilku vnimala, ale pak jen lezela, dychala (jakoby chrcela) a prestala vnimat okoli.. Byla jako hadrova panenka.. A za 4h po kapacce zemrela :-( Co se to mohlo stat? Proc tak nahle zemrela? Kdyz ji kapacka udajne mela pomoci zase nastartovat? Navic kdyz ty hodnoty byly tyden dozadu lepsi o polovinu? Dekuji za odpoved

Reakce od veterináře

Dobrý den, je mi velmi líto Vaší ztráty. Nemohu se pochopitelně fundovaně vyjádřit k příčině úmrtí, když případ znám jen z popisu. Obecně mohu říci, že infuze může být fatální pro zvíře s nemocným srdcem, pokud je podána rychle nebo ve velkém množství. Věřím ale, že o tom by Váš veterinář věděl. Je mi to moc líto a přeji Vám, ať již brzy vzpomínáte na fenečku jen s radostí.

Další zajímavý obsah

Na psí a kočičí nervy pomáhá klidný přístup, psycholog nebo přírodní veterinární přípravky

Existují psi a kočky pohodáři a ti, kteří se lekají kdejakého šustnutí, stresují je cesty dopravními prostředky, na výletech zvrací, a že byste je nechali doma o samotě, si můžete nechat tak akorát zdát. Veškerý diskomfort, který vaše zvířátko prožívá a na který špatně reaguje, je pro něj stres. A koneckonců je to stres i pro vás jako pro majitele.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?