CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Rýma u psa

Otázka 26.8.2019     Pes

Dobrý den, mám doma zlatého retrívra (13 let a 3 měsíce), přes měsíc ho trápí rýma (vytéká mu čirá tekutina a za celou dobu mu tekla i 4x krev). Náš veterinář nasadil antibiotika (měl lehce zvýšenou teplotu) a kortikoidy (čumák má popraskaný a i lehce nateklý), po týdnu nedošlo k žádnému zlepšení. Bylo nám doporučené vyšetření čenichu zevnitř, podezření na nějaké vyrůstky. Moje otázka zní, zda ho mám ještě v tomto věku "trápit" tímto vyšetřením (delší cesta autem, uspání, vyšetření) a pokud by se vyplnil nejhorší scénář (útvar v čenichu), zda je ještě nějaká šance na úplné uzdravení. Jinak je pejsek veselý, má chuť k jídlu (zuby zkontrolovány), jen je už hluchý a zlobí ho trošku zadní nožky, díky rýmě se mu hůře dýchá (hodně funí a slintá) a chrápe. A poslední dobou vylučuje hodně moči vzhledem k tomu, co vypije. Předem děkuji za odpověď. Lenka R.

Veterinář odpovídá Veterina Kadaň PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, zkusila bych ještě jiná antibiotika a kortikoidy vyměnit za nesteroidy. Další postup záleží na vašem postoji, vzhledem k věku je vaše obava o "trápení" z určitého hlediska opodstatněná, i když samozřejmě medicínsky správně by bylo pokračovat v diagnostice až po nalezení příčiny. Pokud vám neodebrali krev na rozbor jak krevního obrazu, tak biochemický, tak ten bych mu nechala udělat.

Další zajímavý obsah

Kupujeme štěně: jak mu přizpůsobit domácnost, aby si neublížilo

Štěňata mají obrovskou spoustu energie, jsou přirozeně zvídavá a baví je objevovat svět okolo sebe. Díky těmto vlastnostem je s nimi zábava, ale současně tak váš malý společník může snadno přijít k úrazu. Příprava domova na příchod štěněte je v mnoha ohledech podobná zabezpečení domácnosti, ve kterém se pohybuje batole. S následujícími tipy ochráníte své štěně, ale řada těchto rad platí také pro dospělé psy.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hobby

S pejskem na konec světa i v zimě. A se svačinkou pro vás oba

Cestovatelská nálada většinou patří letním měsícům. Trend posledních let však je utéct z naší české zimy do teplých krajin a nabírat energii u moře nebo v teplejších zemích. Jak to ale vyřešit s našimi psími miláčky? Mnoho páníčků je nechce svěřit známým ani personálu ve specializovaných hotelech. Vezměte tedy pejska s sebou a nezapomeňte mu přibalit svačinku.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Psincový kašel ohrožuje psy především na podzim a na jaře. Chraňte svého mazlíčka!

Lidé a psi toho mají mnoho společného, bohužel se některé aspekty týkají také zdraví. Psincový kašel neboli také kotcový kašel, medicínsky infekční laryngotracheitida, je akutní onemocnění horních cest dýchacích, které se projevuje záchvatovitým kašlem. Dobrá zpráva je, že se dá vyléčit a můžete svého pejska proti této nemoci také očkovat.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

5 nejčastějších psích nemocí. Znáte je?

Psi jsou našimi věrnými společníky a jsou závislí na naší dobré péči. Chcete-li pomoci svému psímu kamarádovi prožít zdravý život, měli byste znát některé z nejčastějších zdravotních problémů, kterým psi čelí, jejich příznaky, a vědět, co v případě nemoci pro něj můžete udělat.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?