CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Rakovina mlečné žlázy

Otázka 11.2.2019     Pes

Dnes byla naší fence diagnostikovana rakovina mlečné žlazy. Behem cca 1 měsice se ji vytvoril cca 6 cm podelny mekky utvar pod kuzi u predposledniho ceciku. U posledniho ma take, ale bulku cca 3 cm v prumeru. Je to NO, 10 let, nekastrovana, štenata nikdy nemela. Zacinam pozorovat i zacinajici problemy se zadnimi koncetinami. Jaka je prognoza delky zivota po operaci v podobnem pripade - tedy 10 leta fena v nejhorsim pripade se zhoubnym nadorem?

Veterinář odpovídá Veterinární stomatologie a prevence PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, tak to je opravdu těžká otázka. Předně musím říct, že je mi vaší fenky opravdu líto a mrzí mě, co ji postihlo. Pokud nádor roste rychle, je operace na zváženou. Určitě je potřeba provést vyšetření, která vám řeknou, zda má smysl operovat nebo se ji pokusit ulevit pomocí léků. Je potřeba zjistit, co je to za nádor, jak moc je agresivní a zda už nemá fenka v těle metastázy. Vyšetření bych vám doporučila nechat provést co nejdříve. S vyšetřením se obraťte na zkušené pracoviště, bezhlavě operovat umí každý. Mělo by zahrnovat alespoň cytologické vyšetření nádoru a přilehlých mízních uzlin, ultrazvukové vyšetření dutiny břišní a rentgen hrudníku. Pak budete moudřejší a budete se moct rozhodnout, zda operovat nebo ne. Přeji vám a vaší fence hodně síly, VŠ

Reakce od tazatele

Dobrý den, moc děkuji za odpověd. Včera jsme byli u jiného - udělal rentgen a zřejmě cytologické vyšetření (odebrali vzorek injekcí) - na rentgenu zatím nic není vidět, ale podle cytologie jde o agresivnější nádor. Máme termín operace v pondělí. Ale upřímě ještě nejsem uplně rozhodnutá, pokud by se utvary do pondělí zvětšily, uvažuju, že bych ji asi nezatěžovala operací. Stejně nelze zaručit, že i o operaci by se útvary neobjevili zas a nikdo asi není schopný říct hlavně kdy. Kdybych věděla, že operace ji pomůže na roky,jdu bez rozmyšlení do ní, ale kdyby jen měsíce -nevím. Ještě jednou děkuji.

Další zajímavý obsah

Vzteklina. Nebezpečná nemoc, která končí uhynutím zvířete a smrtí člověka

Vzteklina je akutní virové onemocnění centrálního nervového systému teplokrevných živočichů, které je neléčitelné a smrtelné. Česká republika je od roku 2004 označena jako prostá vztekliny, a to díky orální vakcinaci lišek v minulosti a očkování psů, které je povinné pro všechny jejich majitele. Můžete se s ní ale setkat v exotických a rozvojových zemích.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?