CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Rakovina mlečné žlázy

Otázka 11.2.2019     Pes

Dnes byla naší fence diagnostikovana rakovina mlečné žlazy. Behem cca 1 měsice se ji vytvoril cca 6 cm podelny mekky utvar pod kuzi u predposledniho ceciku. U posledniho ma take, ale bulku cca 3 cm v prumeru. Je to NO, 10 let, nekastrovana, štenata nikdy nemela. Zacinam pozorovat i zacinajici problemy se zadnimi koncetinami. Jaka je prognoza delky zivota po operaci v podobnem pripade - tedy 10 leta fena v nejhorsim pripade se zhoubnym nadorem?

Veterinář odpovídá Veterinární stomatologie a prevence PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, tak to je opravdu těžká otázka. Předně musím říct, že je mi vaší fenky opravdu líto a mrzí mě, co ji postihlo. Pokud nádor roste rychle, je operace na zváženou. Určitě je potřeba provést vyšetření, která vám řeknou, zda má smysl operovat nebo se ji pokusit ulevit pomocí léků. Je potřeba zjistit, co je to za nádor, jak moc je agresivní a zda už nemá fenka v těle metastázy. Vyšetření bych vám doporučila nechat provést co nejdříve. S vyšetřením se obraťte na zkušené pracoviště, bezhlavě operovat umí každý. Mělo by zahrnovat alespoň cytologické vyšetření nádoru a přilehlých mízních uzlin, ultrazvukové vyšetření dutiny břišní a rentgen hrudníku. Pak budete moudřejší a budete se moct rozhodnout, zda operovat nebo ne. Přeji vám a vaší fence hodně síly, VŠ

Reakce od tazatele

Dobrý den, moc děkuji za odpověd. Včera jsme byli u jiného - udělal rentgen a zřejmě cytologické vyšetření (odebrali vzorek injekcí) - na rentgenu zatím nic není vidět, ale podle cytologie jde o agresivnější nádor. Máme termín operace v pondělí. Ale upřímě ještě nejsem uplně rozhodnutá, pokud by se utvary do pondělí zvětšily, uvažuju, že bych ji asi nezatěžovala operací. Stejně nelze zaručit, že i o operaci by se útvary neobjevili zas a nikdo asi není schopný říct hlavně kdy. Kdybych věděla, že operace ji pomůže na roky,jdu bez rozmyšlení do ní, ale kdyby jen měsíce -nevím. Ještě jednou děkuji.

Další zajímavý obsah

10 nejzlatějších psích plemen, která si zamilujete

Že jsme objevili žebříček zlatosti pejsků? No, ne tak docela. Na fundovaný výzkum v tomto ohledu stále ještě čekáme, a tak jsme zatím žebříček sestavili sami. Tím samozřejmě netvrdíme, že váš chlupáč není ten nejkrásnější na světě a budeme velmi rádi, když nám do komentářů sdělíte své vlastní žebříčky! Pro inspiraci, tady je ten náš.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hobby

Paměť vašeho psa: zjistěte, jak je na tom pomocí jednoduchého testu

Přemýšleli jste někdy o tom, jakou má váš pes paměť a jak funguje? Všichni víme, že si pejsek umí zapamatovat kdejakou lumpárnu a naopak při tréninku dělá, že to či ono zapomněl. Psí a lidská paměť funguje rozdílně. Lidé si uchovávají vzpomínky jako živé obrazy. Podle studií si psi obrazy nevytváří, ale mají takzvané „otisky“ událostí, kde hrají roli zvuky, pohyby a pachy. Otestujte si, jak je na tom váš pejsek!

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

5 nejčastějších psích nemocí. Znáte je?

Psi jsou našimi věrnými společníky a jsou závislí na naší dobré péči. Chcete-li pomoci svému psímu kamarádovi prožít zdravý život, měli byste znát některé z nejčastějších zdravotních problémů, kterým psi čelí, jejich příznaky, a vědět, co v případě nemoci pro něj můžete udělat.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Blechy útočí nejen na psy! Kde je očekávat a jak se jich zbavit?

Co blechám chybí na velikosti, to dohánějí svou vytrvalostí. Boj s těmito drobnými krvežíznivými parazity stojí spoustu peněz. Je to jeden z největších výdajů pro majitele domácích mazlíčků. Chovatelé si často stěžují, že i když prevenci proti blechám a klíšťatům věnují maximální péči, přesto někdy na svém mazlíčkovi blechy objeví. Odkud se tyto blechy berou? Většinou vysvětlení spočívá v jednom z následujících důvodů.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?