VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Průjem po granulích

Otázka 12.5.2023     Pes

Dobrý den, mám 10ti měsíční sheltii, které byly v lednu zjištěny Giardie, úspěšně vyléčeno entizolem, ale po pár dnech ukončení léčby nastal opět průjem - zjištěny škrkavky. Po odčervení byl ale stále průjem, takže byl na diete kuře / krůta + rýže, vše OK. Měsíc po poslední odčervovací kůře koprologie OK. Po pěti dnech na granulích zase průjem, takže zase dieta, stolice se upravila - postupné přidávání granulí, jakmile jich bylo víc jak rýže opět průjem (ale až po pár dnech). Po celou dobu přidávám probiotika. Konzultováno na veterině, jestli nemůže mít IBD, nebo jiný problém (slinivka atd..), řekli mi, že to vypadá na alergii, ať zkusím vet.dietu. Komerční granule tedy vyměněny za Vetlife Ultrahypo, stolice ukázková a přijde mi, že se přestal i tolik drbat v oblasti stehen. Postupně zkouším přidávat monoproteinové granule s co nejjednodušším složením, aby se zjistilo, na kterou bílkovinu má alergii, jelikož složení veterinárních diet se mi moc nelíbí. Bohužel po všech komerčních granulí má průjem (krůtí, kuřecí, jehněčí, králičí, zvěřina, s/bez rýže, s/bez brambor), už jsem zoufalá. Pejsek je kromě toho průjmu v pořádku, je aktivní, nic jiného ho netrápí. Je možné, že má alergii na každou bílkovinu v granulích kvůli specifickému zpracovaní? Nebo se může jednat o něco jiného? Přemýšlím nad barfem, či vařenou stravou (spíše se přikláním k vařené stravě). Děkuji, Markéta Šprtová

Veterinář odpovídá MVDr. Jaroslav Jančík: Veterinární ošetřovna Praha 9 PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den. Potravní alergie má velmi složitý mechanismus k nalezení příčiny. Mnohdy se na něj vůbec nepříjde. Doporučuji zkusit vařenou stravu. S pozdravem MVDr Jančík.

Další zajímavý obsah

Pes versus klíšťata a blechy: 10 nej přípravků a způsobů, které jdou do protiútoku

Odstraňování klíšťata není žádná legrace. Nejen že jsou to odpudivé potvory, které trápí vašeho psího miláčka, navíc přenáší nebezpečné choroby a jejich vytahování je pořádný očistec. Útočí převážně během jarních a letních měsíců. Takže jak se jich pokud možno nadobro zbavit? Tady je deset způsobů jak předcházet jejich chycení, nebo se jich následně zbavit.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?