Kolik stojí péče o psa? Jejich počet vzrostl o 15%
Podle zatím posledního většího průzkumu na téma domácích mazlíčků v Česku, který v roce 2019 provedla agentura Nielsen Admosphere, vlastní psa 40 % obyvatel České republiky.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKOtázka 17.9.2024 Pes
Dobrý den. Mám malého knírače starého 12 a půl roku. Pejsek má potíže se srdcem, bere cardisure 5 mg, dále verospiron 25, 1/2 tablety denně. Dále měla dietni granule urinari a hepatic. Poslední dobou má řídkou stolici 4 denně. .Dieta rýže+ kuřecí maso. Dověděla jsem se o možnosti léčby preciznimi mikroby. Naše paní veterinářka o tom nic neví. A tak jsem se chtěla zeptat na váš názor, zda by při jejím onemocnění by bylo vhodné toto použít. Děkuji za odpověď.
Veterinář odpovídá MVDr. Petra Orlovská PROFIL VETERINÁŘE
Dobrý den, precizní mikroby jsou doplněk stravy, tudíž jimi pejskovi neuskodite a můžete vyzkoušet zda pejskovi nepomohou. S pozdravem MVDr Orlovská
Podle zatím posledního většího průzkumu na téma domácích mazlíčků v Česku, který v roce 2019 provedla agentura Nielsen Admosphere, vlastní psa 40 % obyvatel České republiky.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKSuchá krmiva (granule) představují v dnešní době nejčastěji používaný způsob krmení. Jejich nespornou výhodou je dobrá skladovatelnost, jednoduchá manipulace a dávkování. Suchá krmiva mají ale i řadu nevýhod, jako je neznámé přesné surovinové složení, často sporná kvalita surovin či použití chemických látek, pro zvíře pak znamenají také nižší chutnost a menší stimulaci činnosti trávicího traktu. Na co se tedy při výběru granulí zaměřit?
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKAby váš mazlík přežil jaro bez úhony, ve spolupráci s veterináři jsme připravili seznam 20 rizik, na které je potřeba dát si na jaře pozor, pokud má váš zvířecí společník jarní oteplení přečkat ve zdraví a v pohodě.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKMVDr. Eva Štercová, Ph.D. působí v Ústavu výživy zvířat na Veterinární a farmaceutické univerzitě v Brně. Její specializací je výživa psů a zvířat, a tak jsme se zeptali, jak to je s krmením doma připravovanou vařenou stravou.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKPrvní věc, kterou byste vždy měli sdělit svému veterináři je, zda byl pes v zahraničí a kde. Z pohledu infekce onemocněním přenášeném klíšťaty, je to velmi zásadní informace. Pokud pes do zahraničí necestoval, ale cestoval na jižní Moravu, sdělte to, prosím, také. Moravu pochopitelně nepovažujeme za zahraničí, bohužel ale, někteří, donedávna „exotičtí“ parazité, ji pomalu také pojímají za vlastní a to z důvodu vyšších průměrných teplot.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKEpilepsie u psů i koček mívá různé podoby. Je to chronický stav, který způsobuje opakované záchvaty a téměř ve 100 % případů je kompenzována léky.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK© 2016 - 2026 | HKR Vet s.r.o.
REGISTRACE
Můžete se zaregistrovat přes Facebook
Registrovat přes FacebookBĚŽNÁ REGISTRACE
Vložte platný email.
Heslo musí mít minimálně 6 znaků.
Zadaná hesla se neshodují.
Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!
Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!
PŘIHLÁŠENÍ
Můžete se přihlásit přes Facebook
Přihlásit přes FacebookBĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ
Vložte platný email.
Přihlášení bylo neúspěšné.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Přihlášení bylo úspěšné!
PŘIHLÁSIT SEJeště u nás nemáte účet? Registrujte se zdarma!