VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Pořezaná packa u psa

Otázka 25.8.2016     Pes

Dobrý den, náš Max, 5letý labrador, si pořezal packu, myslím, že to není nic vážného, ošetřili jsme to, vydesinfikovali a nasadili ponožku, aby se to neokusoval a nedostalo se nic do rány, akorát že pajdá už týden, tak nevím, jestli to je v pořádku a v procesu hojení? Jak poznám, že nepajdá třeba proto, že se bojí došlápnout. Ránu kontrolujeme a vypadá, že se hojí dobře. Děkuji, Petrová

Veterinář odpovídá Veterina Kadaň PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, obecně je vždy lepší s každým úrazem se ukázat svému lékaři. Pokud je to maličkost, uklidní vás a pošle domů. Záleží totiž na spoustě faktorů, které posuzujeme komplexně a na základě kterých se rozhodneme, zda budete "léčit" pouze ponožkou a pohybovým klidem nebo dáme léky proti infekci a proti rozvoji zánětu. Tyto rány se někdy i šijí. Hodně záleží na umístění, rozsahu a hloubce řezné rány, na tom, zda byla znečištěná a čím a zda byla primárně řádně a včas ošetřená (mohlo tam např. zůstat zrnko písku, které teď zlobí), dále na imunitě a hojivosti pacienta a také na jeho kázni :-) Lehké prodyšné krytí bývá užitečné, protože většina psů má tendenci si rány ošetřovat sama a způsobí si tím větší problémy než úrazem samotným. Pokud pes viditelně kulhá i po týdnu, bylo by lepší se lékaři ukázat. Pokud se bojí došlápnout, tak pro to má důvod - může ho došlap bolet. Vzpomeňte si, zda jste na začátku ránu důkladně propláchli a vyčistili, zda tam nemohl zůstat nějaký cizí materiál. Dodávám, že někteří pacienti kulhají na nohu proto, že ji mají zavázanou obvazem či ponožkou nebo aby získali zvýšenou pozornost majitele. Ale mimo zorné pole páníčka a při hře nebo vítání pak většinou tito filmaři na své zranění zapomenou, takže je snadno odhalíme :-)

Další zajímavý obsah

Odborník

Nejčastější stomatologické problémy psů a koček, 1. část

Zuby zvířat mají obecně více funkcí než zuby lidské. Především masožravci je používají k chytání, držení, nošení, kousání, drcení a dalšímu mechanickému zpracování potravy. Kromě žvýkacích funkcí jsou zuby rovněž používány k obraně, útoku i při rozmnožovacím chování. Zuby dočasné jsou později vyměněny za zuby trvalé, přetrvávající po celý život.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Obezita u psů a koček: proč je nebezpečná?

Obezita patří mezi celosvětově velmi rozšířená civilizační onemocnění současné doby a jinak tomu není ani u našich domácích mazlíčků. Zatím co člověk své stravovací návyky může vůlí ovlivnit a změnit, zvíře je plně závislé na péči svého majitele. Obecně platí, že majitelé psů a koček milují své svěřence natolik, že jim vždy rádi dopřejí více než je potřeba a pak vznikají problémy s váhou. Proč je obezita nebezpečná a jak s ní lze bojovat?

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?